banner6

Sivil toplum, kapılarını Lefke'de açtı

banner37

Katılımın oldukça yoğun olduğu Sivil Toplum Festivali’nin ikincisi Lefke’de yapıldı

Sivil toplum, kapılarını Lefke'de açtı
banner8

Güren TİLKİ

banner134

Sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerini tanıtmak, gönüllülüğü teşvik etmek ve sivil toplum örgütleriyle diğer paydaşların işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan ‘ İkinci Açık Kapı Festivali’ devam ediyor.

Sivil toplumun rolünün güçlenmesi hedefi güden Sivil Alan Teknik Destek Projesi çerçevesinde düzenlenen festivalin ikinci etkinliği Lefke’de düzenlendi.

‘Sivil Toplum Yollarda’ sloganıyla dün düzenlenen etkinlik, Lefke Çarşı Merkezi’nde saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Etkinlikte bilgi masası, fotoğraf sergisi, ebru çalışması, kan şekeri kontrolü, nostaljik Kıbrıs otobüsü ile Lefke turu, konserler, dans gösterileri ve çocuk aktiviteleri gibi aktiviteler yer aldı.

Goyon: Faaliyetleri keşfedin

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Program Yöneticisi Charlotte Goyon, ekim ayı boyunca bilgilendirici birçok etkinlikle sivil toplumun dışarıda olacağını belirterek, tüm kamuoyunu sivil toplumun yaptığı faaliyetleri keşfetmeye çağırdı.

Kaya: Bölge için gurur kaynağı

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da sivil toplum örgütlerinin önemine değinerek, Lefke bölgesindeki sivil toplum örgütlerinin zenginliğinin bölge için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Karlıtaş: Sivil toplum örgütleri toplumun aynası

Açık Kapı Festivali Organizasyon Komitesi Üyesi Hasan Karlıtaş da sivil toplum örgütlerinin bir ülkenin olmazsa olmazı, toplumun aynası ve halkın sigortası olduğuna işaret ederek, toplum yararına uğraşan tüm sivil toplum örgütlerinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından etkinlik halk dansları gösterisi ve müzik dinletisiyle sürdü.

İkinci Açık Kapı Festivali, 21 Ekim’de Mağusa Namık Kemal Meydanı’nda ve 28 Ekim’de ise Mehmetçik’te düzenlenecek etkinliklerle devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 10:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104