Siyasette daha fazla yer alın

banner37

Yenierenköy’ün ikinci kadın muhtarı Safiye Sayar, gurur verici bir makamda bulunmaktan gurur duyduğunu söyledi ve kadınlara seslendi

Siyasette daha fazla yer alın

Ayşe BULUT

Yenierenköy’de, aralıksız 32 yıl muhtarlık yapan Vahibe Özkasırga’nın ardından son yerel seçimlerde ipi göğüsleyen Safiye Sayar, köyün ikinci kadın muhtarı oldu.

Evli ve iki çocuk annesi olan Safiye Sayar, kadınların daha fazla siyasette yer almaları gerektiğini söyledi.

“Muhtarlık, benim için çok gurur verici bir makamdır” diyen Sayar, şunları kaydetti:

“1976 Erenköy doğumluyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Lise mezunuyum. Bir önceki dönem aday olmak istedim ancak kısmet bu dönemeymiş.

Bir kadının da bu işi başarıyla yapabildiğini göstermek için aday oldum ve seçildim.

Bu süreçte ailem de bana çok destek oldu. 4 adayın içinden seçilerek muhtar oldum.

Köyümüzde birçok sorun var. En önemlisi de belediye çalışanlarımızın ödenmesi sorunu. Sanırım bugün bir maaş ödeniyorlar.

Köyümüzde, yaşanan sıkıntılardan dolayı doğru dürüst temizlik, su, sağlık hizmeti verilmiyordu. Ancak şu anda seçilen başkanımız Emrah Yeşilırmak, ayağının tozuyla süratle çalışmaya başladı.

Hem Yenierenköy’ü, hem de belediyemize bağlı 12 köyün hizmetini eksiksiz yapmaya çalışıyor. Umarım en kısa zamanda belediyemizi de ayağa kaldıracak.

Muhtar seçildiğimde bir kadın olarak köylülerim tarafından çok iyi karşılandım. Ben bu göreve talip olurken her şeyi göz öne alarak bu yola çıktım. Köyüm için en iyisini yapmak için elimden geleni yapacağım. Gündüzleri muhtarlık binasındayım, ancak bana ulaşmak isteyen tüm köylüler, gerek gündüz, gerekse gece evime de gelebilir veya telefonumda ulaşabilir. Telefonum 24 saat açık, ne saat isterlerse bana ulaşabilirler.

Ben bu yola severek girdim. Muhtarlık, benim için çok gurur verici bir makamdır”.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER