'Siyasi gelişmeler kaos işareti vermekte'

banner37

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, 2 Nisan’da gerçekleşecek liderler yemeğinin ardından görüşme sürecinin süratle başlaması taraftarı olduklarını açıkladı.

'Siyasi gelişmeler kaos işareti vermekte'
banner90
banner99

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, partinin basın bürosu aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, “2 Nisan itibarıyla sürecin başlaması ve samimiyetle çözüme ulaşılacak adımların atılması beklentimizdir. Birleşik Kıbrıs Partisi olarak her iki lidere de çağrımız bir an önce görüşme masasına dönmeleri ve al ver sürecini başlatmalarıdır” dedi.

banner134
“Siyasi gelişmeler kaos işareti vermekte”

“Kıbrıs Rum Meclisi’nde ENOSIS Plebisitinin anılacak günler kapsamına alınmasıyla gelişen sürecin çözüm sürecine zarar veren bir zaman kaybı olduğunu”, sorununun devamının her iki toplum  için büyük bir kayıp olduğunu kaydeden İzcan, şöyle devam etti:

 “Dünyada ve bölgemizde değişen konjonktür yarım asırdan uzun bir süredir devam eden bu sorunun bir an önce çözülmesini zorunlu kılmaktadır. Her iki toplum için de çözüm kaçınılmazdır. Çözümsüzlükle geçen her gün tüm Kıbrıslılar adına yeni kayıplara ve belirsizliklere yol açmaktadır. Dünyada ve bölgemizde yaşanan siyasi gelişmeler ülkemizin kaosa sürüklenebileceğinin işaretini vermektedir.”

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75