Siyasiler festivale davet edilmedi

banner37

Lefke Turizm Derneği ile Lefke Belediyesi işbirliğiyle hurma ve hurma ürünlerinin tanıtılması amacıyla düzenlenen festival dün yapıldı

Siyasiler festivale davet edilmedi
banner90
banner99

“LEFKE’YE HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERMEDİLER”… Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş, ilçenin ülkenin en güzel yerlerinden biri olduğuna ve festivalle birlikte Lefke’ye hareketlilik geldiğini belirterek, bu yıl festivale siyasilerin davet edilmediğini söyledi ve “Siyasiler, Lefke ilçesine hak ettiği değeri vermedi” dedi.

Güren TİLKİ

Hurma ve hurma ürünlerinin tanıtılarak ekonomik değerinin artırılması ve Kıbrıs kültürünün yaşatılması amacıyla, Lefke Turizm Derneği ile Lefke Belediyesi işbirliğinde geleneksel olarak düzenlenen Hurma Festivali’nin 10’uncusu dün gerçekleştirildi.

Lefke Belediyesi Kapalı Çarşı’da yer alan festival, Lefke Çarşısı boyunca gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle başladı.

Kortejin ardından festivalin açılış konuşmalarına geçildi.

“Siyasileri davet etmedik”

Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş, Lefke’nin ülkemizdeki en güzel yerlerden biri olduğuna, en çok hurma ve cevizin Lefke’de yetiştiğine işaret ederek, festivalle birlikte Lefke’ye hareketlilik geldiğini belirtti.

Bu yıl festivale siyasilerin davet edilmediğini kaydeden Karlıtaş, siyasilerin Lefke ilçesine hak ettiği değeri vermediğini söyledi.

“30 farklı ülkeden temsilci gelecek”

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da, ülkemizin dünyanın pek çok yerinde temsil edilemezken, Lefke’nin cittaslow ağına üye olduğunu anımsatarak, bu yıl Uluslararası Cittaslow Genel Kurulu’nun KKTC’de yapılmasının önemine vurgu yaptı.

30 farklı ülkeden temsilcilerin Lefke festivalini ziyaret edebilme şansı bulacağını belirten Kaya, üretim ve üretime destek olmanın sakin şehirlerin en önemli kriterlerinden olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Lefke Belediyesi Halk Dansları ekibi folklor gösterisi sundu.

Daha sonra ise festivalin açılış kurdelesi Lefke’deki emekçi madenciler tarafından yapıldı.

Festivalde ayrıca kurulan stantlarda hurmanın yanı sıra Kıbrıs’a özgü her türlü yiyecek, içecek ve el işi satışlar yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75