banner6

“Sizi buraya gömerim, kimsenin haberi olmaz"

banner37

“Sizi buraya gömerim, kimsenin haberi olmaz"
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Mustafa Anıl Budaner ve Murat Öztürk’le, Haydar Özbilir’in alacak-verecek meselesi için buluşan 5 kişi, söz konusu iki kişiyi ciddi şekilde darp edip, tabanca çekip öldürmekle tehdit ettikten sonra cep telefonlarını zorla alıp soygun suçu işledikleri gerekçesiyle tutuklandı.

   “Silahlı Soygun”, “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarrufu ve Taşıma”, “Yaralama”, “Şiddet Kullanma Tehdidi”, “Ciddi Darp”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma” ve “Dehşet Yaratmak Amacıyla Silah Taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı 1 B.Y. (E-37), zanlı 2 S.A. (E-23), zanlı 3 F.Z.D. (E 24), zanlı 4 A. İ. (E-21), zanlı 5 İ.C. (E-21) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 10.04.2022 tarihinde saat 01.00 raddelerinde Lefke’de sakinler Mustafa Anıl Budaner (E-25) ve Murat Öztürk’ün (E-24) arkadaşları olan H.Ö.’nün alacak verecek meselesini konuşmak için Lefkoşa Fuar Alanı içerisinde her üçünün de bulundukları esnada, Girne’de sakinler aranmakta olan F.Y. ile sözkonusu 5 zanlı tarafından ciddi bir şekilde darp edildiklerine vurgu yaptı.

   Polis memuru Emrah Turgal, zanlıların, henüz tespit edilemeyen kesici bir cisimle Murat Öztürk'ün sol kolunu üst kısmında cilt üstü ve cilt altı 4-5 cm kesi oluşmasına neden olduğunu kaydetti.

“Yaklaşma seni öldürürüm. Sizi buraya

gömerim. Kimsenin haberi olmaz"

   Emrah Turgal, zanlı 1 B.Y.’nin tasarrufunda bulunan SP 155 plakalı aracı araç içerisinden aldığı siyah renk markası meçhul tabancıyı Mustafa Anıl Budaner'in yüzüne doğrultup, “Yaklaşma! Seni öldürürüm. Sizi buraya gömerim. Kimsenin haberi olmaz” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

   Turgal, zanlı 1’in Murat Öztürk'ün tasarrufunda bulunan i Phone 13 Pro Max cep telefonunu ve Mustafa Anıl Budaner'e ait iPhone 12 Pro Max cep telefonlarını zor kullanarak alıp, silahlı soygun suçunu işlediklerine dikkat çekti.

   Aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nden zanlıların aleyhinde tutuklama emri temin edildiğini belirten Turgal, 11 Nisan’da zanlı 1-2-4 ve 5’in Girne'de zanlı 2 S.A.'nın ikametgahında tespit edilerek tutuklandığını anlattı.    

   Turgal, Girne Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri ile zanlı 2'nin ikametgahında huzurunda yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şeye rastlandığını söyledi.

   Zanlı l'in tasarrufunda bulunan SP 155 plakalı aracın emare olarak alındığını belirten Turgal, ikametgahında yapılan aramada da kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını kaydetti.

   Turgal, aynı tarihte zanlı 3’ün Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube'ye gelerek teslim olup, tutuklandığını anlattı.

   Mesele ile ilgili olarak tahkikatın henüz yeni başladığını, aranan silah ve cep telefonları olduğunu ayrıca incelenmesi gereken kamera görüntülerinin yanı sıra temin edilmesi gereken ifadeler ile aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapan Turgal, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Zanlıların avukatı, olayın bir kavgadan ibaret olduğunu savunup, zanlılara iftira atıldığını ileri sürdü.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110