Sizlerin temsilcisi olarak, o saraya gideceğim

banner37

Ulusal Birlik Partisi Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, partisinin yüzde 33 oy alarak zafer kazandığını söyledi ve haftaya yapılacak ikinci tur için iddialı konuştu:

Sizlerin temsilcisi olarak, o saraya gideceğim
banner99

Özmen YILANCILAR

   Ulusal Birlik Partisi Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklama yaptı.

   Tatar, kendine oy veren ve vermeyen tüm vatandaşlara seçime katıldıkları için teşekkür etti ve pandemi nedeniyle seçime katılımın düşük olmasının kendilerini üzdüğünü belirtti.

   Tatar, “Belki bir kısım vatandaşımız sandığa gitmeye çekindi. Bu hafta daha fazla vatandaşımızın sandığa gitmesini bekliyoruz” dedi.

“Zafer elde ettik”

banner134

   UBP’nin yüzde 33’le bir zafer elde ettiğini kaydeden Tatar şu şekilde konuştu:

   “Tüm ekip arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ederim. UBP olarak bizler KKTC’nin kurucu partisiyiz. KKTC’de şu ana kadar her türlü faaliyetlerimizi, Türkiye Cumhuriyeti’nin katkıları ile nice yatırımlarla bu noktaya getirdik. Gelecekte de yürüyüşümüzü hızlandırmak için bu yarışın içerisindeyiz. Halkımız da bu söylediklerimize kanaat getirip bizi saraya götürecektir. Sayın Cumhurbaşkanı, sanki zaferi kendi kazanmış gibi, bize oralardan bir şeyler söylüyor. Zafer bizimdir. İnsanlarımızın sandığa yansıttığı iradeyi görmek istememektedir. Sizlerin içinden basamak basamak buraya çıkan biri olarak, sizlerin temsilcisi olarak o saraya gideceğim. Bunu hazmedemeyenlere buradan cevabımızdır, Kıbrıs Türk Halkı’nın iradesine saygılı olunuz.”

“KKTC’nin refahını artıracağız”

   Ulusal Birlik Partisi’nin ülkenin kurucu partisi olduğunu ifade eden Tatar şu şekilde konuştu:

   “Sanayi bölgelerimizi, tarımsal faaliyetlerimizi Türkiye’den gelen su ile güçlendirdik. Birkaç gün önce de pandemi hastanemizin açılışını gerçekleştirdik. KKTC’nin refahını artırmak için çalışmalarımız devam edecektir. Halkımız bizi sandığa götürecektir. Az önce Mustafa Akıncı’nın açıklamalarını dinledim. Zaferi kendi kazanmış gibi konuşuyor. Seçime müdahale olduğunu iddia ediyor. Halkın iradesine bile saygısı yoktur. Halkın sandığa yansıttığı iradeyi bile görmezden gelmeye çalışıyor. Biz 11 adaylı bir seçimden yüzde 33 ile birinci çıktık. 18 Ekim için de çalışmalarımız sürecektir. Örgütlerimiz çalışacaktır. Buradan Lefkoşa’ya, Mağusa’ya, Girne’ye, İskele’ye, Güzelyurt’ta, Lefke’ye teşekkür ediyorum. KKTC’yi daha ileri bir noktaya taşıyacağız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıbrıslı
Kıbrıslı - 3 hafta Önce

Tatara hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER

banner75