Sizopulos yeniden başkan

banner37

Marinos Sizopulos’un dünkü seçim kurultayında EDEK Başkanlığına net bir zaferle yeniden seçildiği haber verildi. Alithia gazetesi Marinos Sizopulos’un oyların yüzde 84,3’ünü alarak, rakibi Diomidis Diomidus karşısında zafer kazandığını yazdı.

banner87
Sizopulos yeniden başkan
banner90
banner99

Dünkü seçim kurultayında yaklaşık 3 bin 100 kişinin oy kullandığını kaydeden gazete, Sizopulos’un 2 bin 612 (yüzde 84,3), Diomidus’un ise 494 (yüzde 15,7) oy aldığını aktardı.

Seçimlerde EDEK Birinci Başkan Yarımcısının Elena Perikleus, EDEK İkinci Başkan Yardımcısının ise Lefteris Andreu olduğunu kaydeden gazete, Başkan vekilliği için ise en çok oy alan adaylardan ne Marina Vasiliadu, ne de Hrisos Tulupis yüzde 50 barajını geçmediği için ikinci turun yapılacağını belirtti.

Sizopulos'Un mesajı 

Habere göre, Sizopulos yeniden EDEK Başkanı olmasının ardından yaptığı açıklamada, birlik mesajı verdi.

“Yarın yeni bir yolun açılışını yapıyoruz, hep birlikte birlik olarak” diyen Sizopulos, gerek Kıbrıs sorununun çözümü, gerekse toplumsal ve ekonomik politika konusunda farklı bir önerileri olan işbirliği yaptıkları güçlerle birlikte bugünkü yönetimi değiştirmek için mücadele edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108