SKANDAL: Laboratuvara hayali cihazlar aldı!

banner37

2016 yılı içinde Devlet Laboratuvarı Dairesi’nde satın alma sorumlusu olarak görev yapan Nazife Türel, laboratuvara hayali cihazlar alarak hesabına para geçirdiği iddiasıyla tutuklandı.

SKANDAL: Laboratuvara hayali cihazlar aldı!
banner90
banner99

Emine UYSAL

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Umut Kulle, 2016 yılı içerisinde Devlet Laboratuvarı Dairesi’nde satın alma sorumlusu olarak görev yapan zanlı Nazife Türel’in yetkili merciler tarafından herhangi bir talep olmamasına rağmen olmayan bir Bakanlar Kurulu kararıyla eniştesi olan zanlı Ali Özören’in Direktörü olduğu Narcisse Ltd’den bazı cihazları laboratuvar için ithal edeceğini belirttiğini kaydetti.

Kulle, Türel’in cihazın taşınması kurulumu ve teknik servis konuları ile ilgili olarak sahte bir sözleşme hazırlayarak KKTC’de faaliyet gösteren Dorhan Medikal Ltd’e imzalattıktan sonra bahse konu cihazların ithali için Dorhan Medikal Ltd.’den zanlı Ali Özören’in hesabına 178 bin TL yatmasını sağlayarak sahtekarlıkla para temin ettikleri ve sahte sözleşmenin Vergi Dairesi’nde pullanmasını sağlayarak sahtelemiş oldukları resmi belgeyi tedavüle sürdüklerini aktardı.

Kulle, yapılacak olan soruşturmalara zanlıların serbest kalması halinde, alınacak ifadelere ve aranan evraklara müdahale etme imkanları olduğunu belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmalarını talep etti. Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Haberin detayları yarın gazeteniz KIBRIS’ta

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108