Şoför okulları bugün eylemde

banner37

Lefkoşa şoför okulları, kamyon ve otobüs sınavlarının, yoğun trafiğin olduğu Atatürk Stadyumu bölgesinde yapılmasına şiddetle karşı çıkarak, bu kararı, Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlığı önünde protesto edecek

banner87
Şoför okulları bugün eylemde
banner90
banner8

ACEMİ SÜRÜCÜLER İÇİN KAOS YARATIR…  Bağımsız Şoför Okulları Birliği Genel Sekreteri Cihan Aksertel, söz konusu bölgenin yoğun trafiğinden dolayı otobüs ve kamyon sürüşü yapmanın imkansız olduğuna dikkat çekerek, bunun acemi sürücüler için bir kaos olacağını vurguladı. Öte yandan Şoför Okulları Birliği de Lefkoşa’da ehliyet sınavlarını durdurduklarını açıkladı

Serap ŞAHİN

Lefkoşa şoför okulları, kamyon ve otobüs sınavlarının, yoğun trafiğin olduğu Atatürk Stadyumu bölgesinde yapılmasına şiddetle karşı çıkarak, bu kararı, Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlığı önünde bugün düzenleyeceği eylemle protesto edecek.

Bakanlığın, kamyon ve otobüs sınavlarının, Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda, Atatürk Stadyumu bölgesinde yapılacağına yönelik 7 Ekim tarihinde ehliyet müfettişliğine talimat verdiği bildiriliyor.

Bağımsız Şoför Okulları Birliği Genel Sekreteri Cihan Aksertel, söz konusu bölgenin yoğun trafiğinden kaynaklı otobüs ve kamyon sürüşü yapmanın imkansız olduğuna dikkat çekerek, bunun acemi sürücüler için bir kaos olacağını vurguladı.

Yollar dar olduğu için dönüşlerde çok büyük sıkıntılar yaşanacağına işaret eden Aksertel, “Her gün kaza tehlikesi yaşamaktansa, biz oraya gitmeyi reddediyoruz” dedi.

Araba sınavlarının yapıldığı yer için de defalarca bakanlığa şikâyetlerini bildirdiklerini ifade eden Aksertel, sınav yerinin şehir dışında, uygun bir yere taşınmasını ve tüm sınavların bir yerde yapılmasını istediklerini ifade etti.

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın 1 Ocak 2020 yılında yeni tüzüklerin uygulamaya başlanacağını bildirdiğini, çalıştay yapıldığını ancak bu konuda açıklama yapılmadığını belirten Aksertel, “Açıklama yapılmadığı için hazırlık yapamıyoruz. Birlik olarak devamlı görüşlerimizi de alıyorlardı. Tüzüklerle ve yerle ilgili sıkıntılarımızın çözüme ulaştırmasını istiyoruz” dedi.

Şoför Okulları Birliği de Lefkoşa’da ehliyet sınavlarını durdurduklarını açıkladı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75