'Şok' diyetler sağlıksız

banner37

Kıbrıs Türk Diyetisyenler Birliği Başkanı Hidayet Ağören, yazın gelmesiyle, süratle kilo vermek isteyen birçoklarının başvurduğu “şok” diyetlerin, ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği konusunda uyardı:

'Şok' diyetler sağlıksız
banner99

DİYETLER, KİŞİYE ÖZGÜ OLMALI... KTDB Başkanı Hidayet Ağören, sağlık ve fiziki koşullara göre herkesin uygulaması gereken diyetin farklı olduğunu, bu nedenle diyetlerin kişiye özgü olması gerektiğini söyledi. Ağören, “şok” diyetlerle hızlı kilo verilmesine rağmen bu kiloların hızla geri alındığı konusunda da uyardı.


Seren KUSETOĞULLARI


Yazın gelmesiyle “şok” diyetlerle kilo vermek isteyenlere önemli uyarılar yapıldı.


Kıbrıs Türk Diyetisyenler Birliği Başkanı Hidayet Ağören, yazın gelmesiyle, süratle kilo vermek isteyen birçoklarının başvurduğu “şok” diyetlerin sağlıksız olduğunu söyledi


Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi'ne açıklamada bulunan Ağören, “şok” diyetlerle hızlı kilo verilmesine rağmen bu kiloların hızla geri alındığı konusunda uyardı.

banner134

Ağören, ayrıca hızlı kilo verilmesine neden olan “şok” diyetlerin, sağlık açısından da ciddi sorunlara yol açabileceği uyarısında bulundu.

 

"Diyet kişiye özgü olmalı"


Hidayet Ağören, uygulanan diyetlerin kişiye özgü olması gerektiğinin altını çizdi.


Diyetisyenlerin, diyet listesi hazırlarken, kişinin dört besin grubunda da besinleri tüketmesine özen gösterdiklerine işaret eden Ağören, bu besin gruplarının, süt ve et ürünleri, tahıl ve sebze ile meyveden oluştuğunu anlattı.


Diyetisyenler Birliği Başkanı Ağören,"Diyetler, kişiye özgü olmalıdır. Bu nedenle internetten alınan şok diyetler, sağlık açısından sakıncalı olabilir" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75