Sokağa çıkma izin başvuruları için Dijital İzin Belgesi devreye girdi

banner37

Sokağa çıkma izin başvuruları için Dijital İzin Belgesi devreye girdi
banner90
banner99

Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi çerçevesinde halka hızlı ve güvenli şekilde yardımcı olmak üzere İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden kişilerin online olarak başvuru yapabilecekleri Sokağa Çıkma İzin Belgesi sistemi devreye girdi.

Covid-19 Salgını ile mücadele kapsamında, Bakanlar Kurulunun aldığı tedbir kararları doğrultusunda uygulamaya koyulan “Sokağa Çıkma Yasağı” süresince halkın, acil durumlarda Sokağa Çıkma İzni başvurularını evlerinden, telefon, tablet ve bilgisayarlarından dijital ortamda yapabilmelerini sağlamak için bakanlığın https://permissions.gov.ct.tr/street adresine girerek gerekli bilgileri doldurması yeterli olacak.

banner134
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Online yapılacak dijital izin belgesi başvurularında gerekli olan bilgilerin başvuru sahibi tarafından doğru ve eksiksiz doldurulması gerekiyor. Dijital olarak izin başvurusu değerlendirilen ve onaylanan kişilere kaymakamlıklar SMS yoluyla dijital izin belgelerini iletecek. Dijital İzin Belgelerinin üzerindeki QR kod sayesinde polis kontrollerinde otomatik belge doğrulaması yapılabilecek.

Açıklamada, halkın, Sokağa Çıkma Yasağı kapsamında temel ihtiyaçlarını giderilebilmesi amacıyla açık olan hizmetlerden ikametine en yakın olacak şekilde yararlanmak içinse izin belgesine gerek duyulmadığı da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 22:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali köse
Ali köse - 1 ay Önce

Ben makinistim alay köy sanayisinde çalışırım belilediye araçlarını yapmak için izin isterim

Mehmet erturhan
Mehmet erturhan - 1 ay Önce

Ben imzaya perşembe pazar gidecem dolmus yok deniz kızı orda oturuyom oyuzden pandemiden dolayi yollar kapali cünkü araç yok oyuzde bilginiz olsun

Hamdın aykut
Hamdın aykut - 1 ay Önce

Şu tesisatçısı us gitmek ucin

Yusuf mhver
Yusuf mhver - 1 ay Önce

Izin nasil alabilirim

Olesea Aytas
Olesea Aytas - 1 ay Önce

Alis veriş ordu pazari

Adem lafvermez
Adem lafvermez - 1 ay Önce

Hastane 29ocak için girneye

Beytullah yılmaz
Beytullah yılmaz - 1 ay Önce

29 ocak 2021 saat 12.30 da tomografi çekimim var Lefkoşa N. Nalbantoğlu hastanesin

Mustafa hoca
Mustafa hoca - 1 ay Önce

izin alınacak


SIRADAKİ HABER

banner75