Sokağa çıkma izini başvuruları için dijital izin belgesi devrede

banner37

Sokağa çıkma izini başvuruları için dijital izin belgesi devrede
banner8

Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi çerçevesinde halka en hızlı ve güvenli şekilde yardımcı olmak üzere İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden kişilerin online olarak başvuru yapabilecekleri Sokağa Çıkma İzin Belgesi sistemi kuruldu.

banner134

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre halkın, koronavirüse karşı alınan kararlar çerçevesinde uygulamaya konan Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı süresince acil durumlarda Sokağa Çıkma İzni başvurularını evlerinden, telefon, tablet ve bilgisayarlarından dijital ortamda yapabilmeleri sağlamak için bakanlığın https://permissions.gov.ct.tr/street adresine girerek gerekli bilgileri doldurması yeterli olacak.  

Ancak online yapılacak dijital izin belgesi başvurularında gerekli olan bilgilerin başvuru sahibi tarafından doğru ve eksiksiz doldurulması gerekiyor.  Dijital olarak izin başvurusu  değerlendirilen ve onaylanan kişilere,  kaymakamlıklar SMS yoluyla dijital izin belgelerini iletecek. Dijital İzin Belgelerinin üzerindeki QR kodla polis kontrollerinde otomatik belge doğrulama yapabilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 21:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aykut Büyükmurat
Aykut Büyükmurat - 8 ay Önce

Esim ve Ben banka islerini halletmek için yarın 03.o2.2021 Günü iskele-Magosa arasi izin rica ediyorum.))

Waseem haider
Waseem haider - 8 ay Önce

Permission portal is not working. Why?

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75