Sokağa çıkma yasağında hırsızlığa teşebbüs

Karşıyaka Bölgesi'nde sabah 04:00 saatlerinde kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafından, ışıklar açık ve ev sakinleri ayaktayken hırsızlığa teşebbüs edildi. Hırsız ayakkabı ve bozuk para çantasını olay yerinde bıraktı.

Sokağa çıkma yasağında hırsızlığa teşebbüs

Girne Karşıyaka Bölgesi'nde yaşayan C.K. isimli mağdur şahıstan alınan bilgiye göre; sabah 04:00 civarında bahçe duvarından atlayarak, ışıklar açık ve ev sakinleri uyanıkken mutfak camını açan hırsız, ev sakinlerinin tepkisi üzerine olay yerinden hızla uzaklaştı. Hırsızın ayakkabıları ve muhtemelen başka evlerden çaldığı bozuk paraların olduğu bir çanta polis ekipleri tarafından alı konuldu.

 Polis ekipleri; eşgali belirlenemeyen hırsızın tespiti ve bölge güvenliğinin sağlanması için olay yerinde parmak izi incelemesi yaparak, devriye yaptılar. Konu; coronavirüs nedeniyle zor bir dönemden geçen ülkemizde birçok kötü sonucu da gözler önüne serdi. Tüm kötü şartlara rağmen büyük özveriyle çalışan polis ekiplerinin sayı olarak yetersizliği; bölge güvenliğini sağlamak için yine yetersiz kalmalarına neden olmaktadır. Ayrıca bu olay; sokağa çıkma yasağındaki önlemlerin yetersizliğini ve yanmayan sokak lambalarının hırsızlara davetiye çıkarması gibi konuların da ivedi olarak çözülmesi gerektiğini göstermektedir. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER