Sokak hayvanları aç ve susuz kaldı

banner37

Ülkemizdeki Koronavirüs tedbirleri nedeniyle restoranların geçici süre kapatmasından sonra sokak hayvanları olumsuz etkilendi

Sokak hayvanları aç ve susuz kaldı
banner90
banner8

Ülkemizde, Koronavirüs salgını nedeniyle Bakanlar Kurulu’nun kararı sonrası faaliyet gösteren tüm restoranların geçici süre kapatmasıyla, sokak hayvanları aç ve susuz kaldı.

Hayatta kalabilmek için yemek ve su bulmaya çalışan sokak hayvanları (kedi, köpek, kuş, vs.) yardım bekliyor.

Bazı duyarlı vatandaşlar ise yaşanan bu durum üzerine bir yandan sokak hayvanlarına yemek ve su verirken bir yandan da sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunarak, “Kapınızın önüne bir kap mama ve su koyun” çağrısı yapıyor.

Sosyal medya üzerinden yapılan bu çağrı, hem diğer vatandaşların beğenisini topladı hem de bu zorlu günlerde sokak hayvanları için farkındalık yaratmış oldu.

Rum Hayvan Partisi’nden sokak kedileri için çağrı

Güney Kıbrıs’taki Hayvan Partisi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok restoran, lokanta ve otelin kapatılması nedeniyle buralardan beslenen kedilerin açlıkla karşı karşıya kaldığını açıkladı.

Haravagi gazetesine göre, Hayvan Partisi, bu nedenden dolayı kedi maması gereksiniminin bulunduğu ve kediler için mamaların toplanması için devlete ve yardım kuruluşlarına çağrıda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75