Sokak köpeğine cinsel saldırı zanlısı yakalandı

banner37

Gazimağusa’da sokak köpeğine cinsel saldırıda bulunurken video görüntüleri ortaya çıkan İ. Ç., çıkarıldığı mahkemede ‘sarhoştum’ savunması yaptı

Sokak köpeğine cinsel  saldırı zanlısı yakalandı
banner90
banner99

Gazimağusa’da bir sokak köpeğine sokak ortasında cinsel saldırıda bulunurken güvenlik kameralarına yakalanan görüntüleri ortaya çıkan ve toplumda büyük infiale neden olan olayın zanlısı İ. Ç., yakalandı.

   Çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul ederek “sarhoştum, yaptığım olaya itirazım yoktur” diyen İ. Ç., mahkemenin bağladığı teminat şartlarını yerine getiremeyince yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   “Hayvanla cinsel temasta bulunmak” ve buna bağlı suçlarla ilgili tutuklanan İ. Ç., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzuruna çıkarıldı.

banner134
   Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar’ın tanık olarak dinlettiği polis memuru Mehmet Keleş, 27 Haziran 2020 tarihinde Gazimağusa’da Bahriyeli Sokak’ta meydana gelen olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

   Olay mahallini gösteren kamera görüntülerinden zanlının tespit edilerek hakkında derdest emri temin edildiğine dikkat çeken Keleş, zanlının 2 Temmuz 2020 tarihinde yakalandığını belirtti.

   Zanlının gönüllü ifadesinde ve okunan davasında suçunu kabul ettiğini kaydeden polis memuru, tahkikatın tamamlanması nedeniyle KKTC vatandaşı olan zanlının yargılanıncaya değin teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlı olay esnasında “sarhoştum” dedi
   Mahkemeye avukatsız çıkan İ. Ç., mahkemenin kendisine söz hakkı vermesi üzerine “sarhoştum, yaptığım olaya itirazım yoktur” dedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla KKTC haricine çıkışını men ederek 6 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı 2 muteber kişinin zanlı lehine 75’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücut etmesi şartıyla serbest kalması yönünde emir verdi.
   Belirlenen teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı şartları yerine getirinceye değin veya her hâlükârda bir ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. (MHA)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75