banner6

Sokak lambaları güpegündüz yanıyor!

banner37

Sokak lambaları güpegündüz yanıyor!
banner150 banner151 banner143

Cemre CEMALİ

   Ülkemiz “tuhaflıklar ülkesine” dönüştü.

   Parasızlıktan yakıt parasının ödenmesinde sıkıntı çekildiği, kurum zararının giderilmesi için elektrik tarifelerine yüzde 300’e varan okkalı zamların yaşandığı bu dönemde, sokak lambalarının güpegündüz yanması, vatandaşı kahrediyor.

   Gönyeli Yenikent’te, Keçeci Sokak’taki sokak lambaları, bir aydır hiç kapanmadan sürekli yanıyor. Bu durum, ülkenin başka bölgelerinde de yaşanıyor.

   Sokak lambalarının gündüz saatlerinde neden yandığına anlam veremeyen vatandaşlar, bunu düzeltmek için bugüne kadar hiçbir yetkilinin neden harekete geçmediğine de anlam veremiyor.

   KIB-TEK’e yatırım eksikliğinden dolayı ülkemiz hemen her akşam dönüşümlü olarak karanlığa gömülürken, gündüz saatlerinde aydınlatmaların yanması karşısında vatandaşın psikolojisi de bozuluyor.

   Vatandaşlar, “Bazı sokaklarda lambalar akşam saatlerinde bile yanmazken, güpegündüz açık olan lambalar var, bu kadar da olmaz” diyor.

   KIBRIS’a ulaşan vatandaşlar, “Sokak lambaları 1 aydır hiç kapanmadan yanıyor. Yetkilileri arayıp bilgilendirmemize rağmen hiçbir girişimde bulunmadılar. Ülkemizde elektrik krizi yaşanırken böyle noktalarda umursamaz olmaları bizi hayrete düşürüyor” şeklinde isyan etti.

Fotoğraflar/ Özman YILANCILAR

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110