banner6

Sokakları süslediler

banner37

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, dün renkli görüntülerle gerçekleşti. Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında gerçekleşen bisiklet etkinliğine yaklaşık 600 kadın, onlara destek veren erkekler ve çocuklar katıldı

Sokakları süslediler
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Üç yıldan bu yana 10 kentte aynı zamanda yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, etkinliğine dün KKTC’de dahil oldu. Altı yüzü aşkın kadın ve çocuk, hem bisikletlerini hem de kendilerini süsleyerek Lefkoşa turu attı. Çok renkli görüntülere sahne olan etkinlik büyük ilgi gördü.

“Şehirlerde egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu duymak için yaptır saçları, sür parfümü, giy kokoş elbiseni, tak şalını, sür rujunu-ojeni, giy topuklunu; sadece kendini mi süsleyeceksin? Hayııır…

Bisikletini süsle, çık yollara ve sadece kendin ol…” sloganıyla dün yapılan etkinlik için saat 17.00’de çok sayıda kadın ve çocuk bisikletleriyle Levent Koleji önünde toplandı. Çiçekli bisikletleri, güzel elbiseleri ve renkli makyajlarıyla dikkat çeken katılımcılar, Dereboyu ile cumhurbaşkanlığı ve güzergahını kullanarak Lefkoşa turu attı, farkındalık yarattı.

Tektan: Bisiklet yaşamın bir parçasıdır

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun KKTC ayağını düzenleyen Nibel Tektan, yaptığı kısa konuşmada, bisikletin sadece spor amaçlı değil, bir ulaşım aracı olarak da kullanıldığına dikkat çekti. Tektan, yaşamın bir parçası olan bisikletin, uygun bir bisiklet politikası olması halinde dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de, işe ve başka yerlere gitmek için kullanılabileceğine değindi. Yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını ifade eden ve ülkemizdeki yollarda bisikletlilere de saygı istediklerini kaydeden Tektan, bisiklet kazalarında hayatını kaybedenleri de saygıyla andıklarını söyledi.

Fotoğraflar: Özmen Yılancılar / Elmas Tokay

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 08:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104