Sokaktaki canlar için lütfen bir kap su koyun

banner37

Yazın gelmesiyle hava sıcaklığı iyice yükseldi, sokaktaki hayvanlar için suyun önemi de bir o kadar daha arttı. Hayvan severler, sokaktaki hayvanlar için herkese çağrı yaptı:

Sokaktaki canlar için lütfen bir kap su koyun
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

BAZI SULUKLAR BOŞ… Ülkemizde zor şartlarda yaşayan sokak hayvanları, özellikle yaz aylarında büyük problemler yaşıyor. Yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla bir kap su, serin ve gölge bir yer arayan hayvanlar, ne yazık ki çoğunlukla bu koşullara sahip olamıyor. Lefkoşa’da bazı işletmelerin ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nin çevreye bıraktığı sulukların bazıları bomboş ve kırık durumda

Yazın gelmesiyle hava sıcaklığı artış gösterirken, sokaklardaki hayvanların susuzlukla mücadelesi de daha büyük bir önem arz ediyor.

Sokaklardaki hayvanlar, kış aylarında yağmurun da etkisiyle su ihtiyacını bir şekilde karşılayabiliyor ancak sıcak havalarda bu neredeyse imkansız.

Sokaklardaki bu canlar için bir kap su ve biraz da yiyecek koymak yeterli

Bazı vatandaşlar sıcakların artmasıyla sokaktaki hayvanların yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, “ Bu sıcak günlerde onlar için lütfen bir kap su ayırın” çağrısında bulundu.

banner134
Suluklar boş duruyor

Lefkoşa’da bazı işletmelerin bıraktığı ve Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ait sulukların bir kısmı su barındırırken, bir kısmı ise bomboş.

Hem belediyeye ait sulukların boş olması, hem de dükkanların önünde kediler, köpekler ve kuşlar için su bulunmaması, sokaktaki canlıların mağduriyet yaşamasına yol açıyor.

Hayvanlara su ve yiyecek bırakan bazı vatandaşlar, “İnsanlar dünyanın merkezine sadece kendilerini görüyor, oysa sokakta yiyecek ve su bekleyen küçük dostlarımız da var. Yaz ayları gelince biz insanlar gibi onlar da büyük bir susuzluk çekiyor. Lütfen, herkes evinin, dükkanının, çalıştığı işyerinin önüne bir kap su koysun, bu bizim için çok zor ve büyük bir şey değil ama onlar için çok önemli bir şey” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75