banner6

Sol Hareket, döviz artışına karşı önlem alınmasını istedi

banner37

Sol Hareket, yükselen döviz karşısında halkın büyük bedeller ödemek durumunda kaldığını belirterek, hükümeti süratle önlem almaya çağırdı.

Sol Hareket, döviz artışına karşı önlem alınmasını istedi
banner151 banner143

Sol Hareket adına açıklama yapan Kemal Gülercan yaptığı yazılı açıklamada, işçilerin, üreticilerin, esnafın, küçük işletmelerin ve halkın büyük bir kesiminin her geçen gün daha da yükselen döviz ve zorlaşan koşullar karşısında hayatta kalma mücadelesi verdiğine dikkat çekti.

Dövize karşı halkı koruyucu önlemler konusunda önerilerde bulunan Gülercan,
ithal mallardaki fonların, akaryakıt ve petrole uygulanan fonların ve gümrük vergilerinin düşürülmesi, mümkünse bir süreliğine askıya alınmasını önerdi.

Gülercan, döviz bazlı ithal ürünlere ihtiyacı azaltmak için yerli üretim ve üreticinin desteklenmesi teşvik edilmesi diğer vergilerde ve KDV’de de indirime gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Bankaların borçları ve borç faizlerini yeniden yapılandırması için girişim yapılması gerektiğine işaret eden Gülercan, ev kiralarında, döviz ile işlem yapan üniversite ve diğer kurumların kurları sabitlemesi için çalışma başlatılması gerektiğini kaydetti

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 13:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104