Somut adım atılmazsa süresiz greve gidilecek!

banner37

KTAMS ile Kamu-Sen, Merkezi Cezaevi’nde uyarı grevi yaptı. Sendika başkanları, İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığını son kez uyardı

Somut adım atılmazsa süresiz greve gidilecek!
banner90
banner8

Doğan SAMER

   Merkezi Cezaevi’nde örgütlü bulunan Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMU-SEN), dün akşam saat 20.00’den bugün saat 09.00’a kadar cezaevinde uyarı grevi yaptı.

banner134
   Dün akşam cezaevi önünde açıklama yapan Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Genel Başkanı Güven Bengihan, cezaevi çalışanlarının angarya çalıştırılmasını karşı olduklarını belirtti. Grevin, uyarı niteliğinde olduğunu ifade eden Bengihan, İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yapılan tüm iyi niyet çağrısında somut adım atılmaması nedeniyle bu grevi yaptıklarını açıkladı. Bengihan, sorunların çözülmemesi halinde süresiz grev uyarısında bulundu.

   Bengihan, “Cezaevindeki çalışanların gruplardaki sayılarının 25’in altına düşmemesi yönünde idari karar olmasına rağmen son haftalarda bu sayının altına düşmesi hem çalışanların hem de mahkûmların güvenlik endişesi taşımasına neden olmaktadır” dedi.

   Defalarca bu konuda hükümeti uyardıklarını ve bu sorunların çözülmesi için protokol imzalanmasını istediklerini belirten Bengihan, ancak İçişleri Bakanı’nı böyle bir protokole imza atamayacağını söylemesinin bugüne kadar gösterdikleri iyi niyet kapılarını kapattığını açıkladı.

   Merkezi Cezaevi’ndeki bu sorunların çözülmesi için hükümete 27 Ağustos’a kadar süre tanındıklarını belirten Bengihan, sorunlarına çözüm bulunmaması halinde süresiz grev dâhil her türlü hukuksal mücadeleyi vereceklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75