'Somut adımlar atacağım'

banner37

Halkın Partisi Vadili Belediye Başkan adayı Erhan Kaya, çok istekli olduğunu belirtti ve bölgede geçmişte yaptıklarının, yapacaklarının garantisi olduğunu söyledi.

'Somut adımlar atacağım'
banner90
banner99

Tünay MERTEKCİ

Vadili Belediyesi’nin diğer belediyelerle ve diğer beldelerle kıyaslandığı zaman ciddi bir makas farkı olduğunun görüldüğünü dile getiren Halkın Partisi Vadili Belediye Başkan adayı Erhan Kaya, hizmet için çok istekli olduğunu belirtti.

Bölgede geçmişte yaptıklarının, yapacaklarının garantisi olduğunu söyleyen Kaya, göreve gelmesi halinde somut adımlar atacağına dikkat çekti.

Hem Vadili’de hem de Turunçlu’da ciddi eksiklikler olduğunun görüldüğünü söyleyen Kaya, yapılan yatırımların kesinlikle halka dönüşmediğini çok rahatlıkla söyleyebileceğini belirtti.

Durum tespiti yapılacak olması halinde özellikle ÇATOM’un (Çok Amaçlı Toplum Merkezi) hâlâ sonuçlanmadığını dile getiren Kaya, bu merkezin halka dönüşümünün olmadığını ifade etti.

Söz konusu merkezin temellerinin döküldüğünü, karkaslarının çıktığını fakat 4-5 yıldır aynı şekilde kaldığını vurgulayan Kaya, Vadili-Akdoğan arasına kapalı spor salonu yapılmasının düşünüldüğünü, temellerinin döküldüğünü fakat onun da aynı şekilde kaldığını belirtti.

Bunların sonucunda paraların boşa gittiğini ifade eden Kaya, yapılan yanlış yatırımlardan bir tanesinin de Türkmenköy’den gelecek su konusunda olduğunu söyledi.

Su gelecek diye Türkmenöy’e kazı yapıldığını, boru hattının döşendiğini, üzerinin kapatıldığını ama gerekli izinlerin alınmadığı için onun da yarıda kaldığını söyleyen Kaya, orada harcanan paraların da boşa gittiğini yineledi.

Köy içi yağmur suyu drenaj sisteminin sonuçlanmadığını kaydeden Kaya, “köy içi yollarının asfaltlanacaktı, bir kısmı asfaltlandı fakat proje yine sonuçlanmadı” dedi.

Kazılan mahallelerin de, çok kötü durumda bulunan mahallelerin de olduğunu söyleyen Kaya tüm bunların da yarım kaldığına dikkat çekti.

Eski asfaltın alındığını, yeni asfaltın dökülmeye başladığını ifade eden Kaya, çevre yolu projesinin bulunduğunu, onun da uzun yıllardır bitmediğini belirtti ve “o da çok kötü durumda” şeklinde konuştu.

 

“Kaldırım ve temizlik problemi var”

Eski başkanların koyduğu kaldırımların söküldüğünü belirten Kaya, söz konusu bölgelerin kaldırımsız şekilde bırakıldığını kaydetti.

Söz konusu kaldırımdaki taşların yama olarak bazı yollara kullanıldığını ifade eden Kaya, bunun sonucunda hem kaldırımların kaldırılmış olduğunu hem de bölge halkının çevre yolundan mağdur edildiğini söyledi.

Turunçlu’da ciddi bir temizlik sıkıntısının olduğunu dile getiren Kaya, Vadili’de de aynı şekilde temizlik problemi olduğunu kaydetti.

Turunçlu’da ve Vadili’de kaldırım sıkıntısının olduğuna dikkat çeken Kaya, Turunçlu ve Vadili’de ağıllar bölgesinde elektrik ve yol sorununun çok ciddi anlamda hissedildiğini söyledi.

Ağıl sahiplerinin bunlardan oldukça şikayetçi olduğunu belirten Kaya, Turunçlu’da park ve bahçelerde ciddi sorunların olduğunu ifade etti.

Vadili’de bir park, bahçenin bulunduğuna dikkat çeken Kaya, bu sayının en az 3 olması gerektiğine vurgu yaptı.

Turunçlu’da hiçbir park ve bahçenin olmadığına dikkat çeken Kaya, Vadili ve Turunçlu halkının bu konuda ciddi şikayetleri olduğunu söyledi.

Yürüyüş yolu ve bisiklet yolunun olmadığını söyleyen Kaya, “biz bunları da düşünüyoruz” diyerek, spor ve sanatta ciddi sıkıntıların bulunduğunu belirtti.

Kültür evi faaliyetlerinin durduğunu belirten Kaya, kültür evi faaliyetlerini de harekete geçirmek gerektiğini ifade etti.

Tüm bunları gördükten sonra da adaylığını koymaya karar verdiğini belirten Kaya, “yarım kalan işleri sonlandırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

banner134
Turunçlu ve Vadili için yeşil alan ve kafe projelerinin bulunduğunu dile getiren Kaya, Turunçlu’ya belediye irtibat ofisi açacaklarını belirtti.

 

“Eski yapılar korunmalı ve önem gösterilmeli”

Yağmur suyu ve alt yapı projesinin Turunçlu ve Vadili’de hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çeken Kaya, köy içi kaldırım ve yol projesini Turunçlu ve Vadili’de hayata geçirmeleri gerektiğini söyledi.

Hayvan barınağı, kültür evi projelerini kesinlikle hayata geçirmeleri gerektiğine dikkat çeken Kaya, “Turunçlu ve Vadili’de ışıksız sokakların ışıklandırmalarını yapmamız gerek” dedi.

Işıksız sokakların bulunduğuna dikkat çeken Kaya, eski yapıların korunması ve yenilenmesi restorasyonunu yapmaları gerektiğini ifade etti.

Köy belediyeciliğiyle şehir belediyeciliğinin farklı olduğunu belirten Kaya, köylerde insanları eski yapıların korunmasının cezb ettiğini ifade etti.

Eski yapıların korunması konusuna önem verilmesi gerektiğine vurgu yapan Kaya, “biz yıkıyoruz onarlı. Bunları düzeltmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Belediye binasının restorasyon projesini hayata geçirmeleri gerektiğini söyleyen Kaya, çok kötü durumda bir belediye binasının bulunduğunu ifade etti.

Vadili İlkokulu’na ya da veteriner sahasına bir sentetik sahanın kazandırılması gerektiğine dikkat çeken Kaya, böylece futbol kulübünün çim sahada sorun yaşadığı zaman, sentetik sahada antrenman yapabileceğini dile getirdi.

Köylünün de kullanabileceği bir sentetik zemin projesinin, Vadili İlkokulu’nda veya veteriner sahası denilen yerde hayata geçirmek istediklerini belirten Kaya, Turunçlu’nun girişine ve çıkışına hız tespit kamerası koymaları gerektiğini ifade etti.

“Birine bir şey olduktan sonra, kıymeti yoktur” diyen Kaya, bu konularda kendilerini sorumlu hissettiklerini kaydetti.

 

“Tüm projelerimiz halkın talebi”

“Turunçlu ve Vadili halkına sorduğumuz sorularda eksiklikleri belirledik. Ben de aday olarak bu görevi üstlendim” şeklinde konuşan Kaya, söylediği tüm projelerin, halkın tamamen talep ettiği projeler olduğunu söyledi.

Bu projelerin kendi kafasına göre uydurduğu projeler olmadığını söyleyen Kaya, tüm projelerin halkın talebi olduğuna dikkat çekti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin de kendisini desteklediğini ifade eden Kaya, adaylığını açıkladıktan sonra gayet olumlu tepkiler aldığını söyledi.

“Tamamen geri kalmış bu iki köyü daha iyi bir yapıya, sosyal bir gençlik ve bayanlarımızın el işlerini yapabileceği daha temiz bir beldeye sahip olmak için, köylünün daha huzurlu olması için bize kesinlikle destek vermesi gerekiyor” şeklinde konuşan Kaya, ciddi anlamda ikili ilişkilerde de sorunların bulunduğunu belirtti.

Son dönemlerde kırsal kesim arsalarında dağıtımın olacağını belirten Kaya, bunun da hüsranla sonuçlandığını,  gerçekleşmediğini dile getirdi.

Kırsal kesim arsalarının alt yapısı projesiyle ilgili kesinlik konuşmaları gerektiğine dikkat çeken Kaya, bu konuda da somut adımlar atmaları gerekeceğini ifade etti.

Kaya, “en genç aday benim. Geçtiğimiz dönemlerde yaptıklarımız, yapacaklarımızın garantisidir” diyerek, 2 yıl Vadili Spor Kulübü Başkanlığı yaptığını belirtti.

Bu iki yılda hem şampiyonluklarının bulunduğunu hem de kulüp binasının restorasyonunu yaptıklarını dile getiren Kaya, kulüp binasının mutfağına kadar yenilendiğini vurguladı.

O dönemi insanların bildiğini kaydeden Kaya, “biz spor kulübü başkanlığında da hem sportif hem de tesis açısından, ciddi katkı koyduk. Bunu herkes biliyor” dedi.

Bu bağlamda aday olduğunu belirten Kaya, “çok istekliyim ve kesinlikle çalışacağımdan, somut adımlar atacağımdan ve halkın güvenini alacağımdan eminim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 10:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75