“Son anda gördüm, kurtaramadım”

banner37

Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda önceki gün yönetimindeki ticari araçla çarptığı 26 yaşındaki Cemre Sağıroğlu’nun ölümüne neden olan taksici Casim Çapin dün mahkemeye çıkarıldı

“Son anda gördüm, kurtaramadım”
banner8

“MESAFE ÇOK KISAYDI”… Tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede söz alan taksi şoförü Casim Çapin, maktul Cemre Sağıroğlu’nu son anda gördüğünü belirterek, “Maktulü son anda gördüm. Direksiyonu kırmaya çalıştım ama mesafe çok kısaydı, kurtaramadım” dedi. Mahkeme, devam eden soruşturma nedeniyle Casim Çapin’in 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde önceki gün karşıdan karşıya geçmeye çalışan 26 yaşındaki Cemre Sağıroğlu’na çarparak ölümüne yol açan taksi şoförü Casim Çapin, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amacıyla 3 gün tutukluluk emri alındı.


Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak maktulü son anda gördüğünü, direksiyonu kırmaya çalıştığını, ancak mesafenin çok kısa olduğunu dile getirdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hatice Zeybek, olguları aktardı.


Zeybek, Lefkoşa’da 25 Mart 2021 tarihinde, saat 18.50 sıralarında Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde yönetimindeki TLC 194 plakalı ticari taksi aracıyla üç şeritli yolun soldan üçüncü şeridi içerisinde süratli ve dikkatsiz bir şekilde seyreden zanlı Casim Çapin’in yolun solunda bulunan Batukan Group Auto önlerine geldiği sırada, o esnada yolun kuzey istikametinden güney istikametine doğru yaya geçidi bulunmayan bir yerden yolu yaya olarak geçmek için orta refüjden yola giriş yapan Cemre Sağıroğlu’na (E-26) çarptığını kaydetti.


banner134
Kaza sonucu ağır yaralanan Cemre Sağıroğlu’nun, kaldırılmış olduğu Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Acil Servis bölümünde tedaviye alındığını dile getiren Zeybek, Sağıroğlu’nun almış olduğu yaralara dayanamayarak saat 19.35’te hayatını kaybettiğini ifade etti.


Zeybek, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığına işaret ederek, zanlıdan 20 cc kan alınarak kan tahlili yaptırıldığını anlattı.


Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Zeybek, alınması gereken ifadelerin ve incelenmesi gereken kamera kayıtlarının söz konusu olması nedeniyle zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak maktulü son anda gördüğünü söyleyerek, “Maktulü son anda gördüm. Direksiyonu kırmaya çalıştım ama mesafe çok kısaydı, kurtaramadım” dedi.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75