Son bir hafta

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, UBP Genel Başkan Vekili Hamza Ersan Saner’e hükümet kurma görevini vermesinin ardından başlatılan çalışmalar sürüyor, ancak hâlâ ortada somut bir karar yok

Son bir hafta
banner90
banner99

SÜRE 22 KASIM’DA DOLACAK… Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Hamza Ersan Saner’e verilen hükümet kurma görevinin süresi 22 Kasım’da sona ermiş olacak. KIBRIS Gazetesi’nin güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre; UBP’de hükümeti kurmak için UBP-HP, UBP-HP-DP-YDP, UBP-HP-DP ve UBP-HP-YDP gibi koalisyon alternatifleri üzerinde duruluyor. İddiaya göre, UBP ile HP arasında gerçekleşen görüşmede, orta yol bulunmadı ve koalisyon görüşmelerinde ipler koparıldı. Şimdi, gündemde erken seçim kararıyla, UBP-DP-YDP azınlık hükümeti gündemde.

Ceren ÖZBİL

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Hamza Ersan Saner’e hükümet kurma görevini vermesinin ardından bir hafta geçti, ancak hükümet hâlâ kurulamadı.

Saner’e verilen hükümeti kurma görevinin süresi ise 22 Kasım’da dolmuş olacak.

KIBRIS Gazetesi’nin güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre; UBP’de hükümeti kurmak için UBP-HP, UBP-HP-DP-YDP, UBP-HP-DP ve UBP-HP-YDP gibi koalisyon alternatifleri üzerinde duruluyor.


Hükümet kurma sürecindeki pazarlık sürüyor.


UBP-HP-DP-YDP dörtlü koalisyon hükümetinin kurulmasına kesin gözüyle bakılırken; HP’nin taleplerinin UBP tarafından kabul görmediği ve görüşmelerin sonlandırıldığı iddia edildi.


Güvenilir bir kaynak, dörtlü koalisyon hükümetinde yer almak için HP’nin Meclis Başkanlığı ile biri Maliye Bakanlığı olmak üzere 3 bakanlık talebinde bulunduğunu belirtti. Aynı kaynak, HP’nin taleplerine UBP’nin sıcak bakmadığını söyledi.


banner134
UBP’nin HP’yle ipleri koparması, erken seçim kararıyla, UBP-DP-YDP azınlık hükümetini gündeme getirdi.

Kurultay kaçınılmaz


Bu arada UBP’nin hukukçularından aldığı görüş doğrultusunda partinin 7 Aralık’tan önce kurultaya gitmesi gerekiyor.


Bu kurultayda ise şu anki UBP Başkan Vekili Ersan Saner’in genel başkanlık adaylığına kesin gözüyle bakılırken, başka bir adayında çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.


UBP’nin 22 Kasım’a kadar hükümeti kurup, 7 Aralık’tan önce gerçekleştirilecek kurultayda da Saner dışında bir adayın UBP Genel Başkanlığı’nı kazanması ihtimali de kurulmuş hükümeti nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet zeka
mehmet zeka - 8 ay Önce

bu kadar inşaata ne gerek vardı. çevre diye bir şey kalmadı. kktc beton mezarlığına döndü. tarım ve hayvancılık yapın. halka daha çok yararınız olur.

Ersin
Ersin - 8 ay Önce

Birsey olmaz insaatcilara yuzde ikiyuz gazandilar simdiye kadar. Simdi adam gibi vergilerini odesinler devletin ihtiyaci var.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75