SON DAKİKA: KKTC’deki Covid-19 hastaları Türkiye’ye nakledilecek

banner37

SON DAKİKA: KKTC’deki Covid-19 hastaları Türkiye’ye nakledilecek
banner90
banner99

Başbakan Ersin Tatar, “ Türkiye’nin bu gece yarısından itibaren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kovid-19 hastalarının Türkiye’deki sağlık servislerine nakline başlayacağını” açıkladı.

banner134
Başbakan Tatar açıklamasında şunları kaydetti: “ Anavatan Türkiye her zaman ve her konuda olduğu gibi kovid-19’la mücadelemizde de yanımızda olmaya devam ediyor. Anımsanacağı üzere Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 27 Ağustos günü Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sağlık sistemi üzerinde herhangi bir yük oluşmasına izin vermeyeceğini KKTC’de pozitif vaka sayısının artması durumunda hastaların ambulans uçaklarla Türkiye’deki hastanelere taşınmalarının sağlanacağını belirtmişti.

İşte bu çerçevede Türkiye bu gece yarısından itibaren buradaki kovid 19 hastalarının Türkiye’deki sağlık servislerine nakline başlıyor. Bir defa daha vurgulamak isterim ki hükümetimizin çalışmaları, Türkiye’nin desteği ile sıkıntıları mutlaka aşacağız. Sağlığımızı ön planda tutarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz ama ekonomimizin mahvolmasına da izin vermeyeceğiz.” 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 2 hafta Önce

Sayın Başbakanım hastaları Türkiye'ye gönderiyorsunuz ama çocuklarımızıda eğitime çağıriyorsunuz.çocuklarııza Allah muhafaza bir şey olursa bunun hesabını kim verecek.uluslararası Kıbrıs üniversitesi ve diğer üniversiteler online uzaktan eğitime devam etsinler çok büyük bir risk aliyor saygılar.

DELI OZI
DELI OZI - 2 hafta Önce

Türkiye yeterince zor durumda bir da bizim hastalara mı bakacak Allah akıl izan versin Türkiye kendi vatandaşı olan hastaları alsın yeter

Fikret koruk
Fikret koruk - 2 hafta Önce

Nasılsa bir Türkiye var iyiki var ekonomi düzelsin diye milleti hastalıkla boguşmaya mahkum edin Türkiye ye sögüp sayalım sonrada tedavi için Türkiye ye sevk edelim ne ala memleket

Recet
Recet - 2 hafta Önce

Türkiyeden gelip kıbrısta karantinaya alınanlardan ücret talep edilmemesi lazım bunun adı rant olur devlet bunu karşılamak zorundadır.

Kktc
Kktc - 2 hafta Önce

Once doldurdunuz yaydiniz simdide gonderin

Kktc
Kktc - 2 hafta Önce

Türkiye her zaman yanımızda ama birde gel bunu bizim SENDİKALARA anlat. Herşeyde hemen hükümet istifa grev yaparız doktorlar istifa eder. Avrupada aynı hastalıklar var ama istifa eden yok. Önce millet olalım ben değil BİZ OLALIM

KKTC
KKTC - 2 hafta Önce

Üniversiteleri açmayın sayın Başbakanım çocukları riske atmayın

Kamil kacak
Kamil kacak - 2 hafta Önce

Şimdi temizleyin bakalım


banner140
SIRADAKİ HABER

banner75