banner6

SON DAKİKA: Rumlar Derinya sınır kapısında KKTC’ye girmek için kapıları yıktılar

banner37

SON DAKİKA: Rumlar Derinya sınır kapısında KKTC’ye girmek için kapıları yıktılar
banner8

Derinya Sınır Kapısı’nda toplanan Rumlar KKTC’ye karşı yönlendirilen havai fişekleri ateşleyerek Derinya sınırında bulunan ve kuru otların bulunduğu arazide yangın çıkardılar.

banner134

Sınırdaki eylemlerinin şiddetini artıran Rumları sosyal medyada izleyen Gazimağusa halkı Derinya Sınır Kapısı’na toplandı ve Güney Kıbrıs Rumlarının bu eylemlerine karşılık hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı söylediler. KKTC Polis güçleri sınır kapısında toplanırken, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Kıbrıs Tür askerimiz ve Türkiye Barış Kuvvetleri Komutanlığı askerleri ile birlikte alarıma geçerek önlemler aldılar.

Derinya Sınır Kapısı’nda toplanarak eylem yapan ve havai fişekler ile KKTC sınırındaki boş arazide yangın çıkaran Rumlara karşı cevap olarak sınırda İstiklal Marşı ile cevap veren Gazimağusa halkının verdiği bu cevabı kaldıramayan Rumlar bu sefer ilk olarak Güney ile Kuzey kIbrıs’ı ayıran Güney sınır kapılarını yıkarak KKTC’ye geçmek istediler.

Sınır delme denemeleri sırasında sınır kapısında bulunan Rum askeri ve Rum polisinin hiçbir müdahale etmemesinin ardından bariyerleri deviren Rumlar, KKTC Gazimağusa halkının bu giriş denemelerinin ardından Türkler Yallah Bismillah Allahu Ekber, Tekbir seslerini duymaları üzerine bir anda durarak geri çekildiler.

Askeri zırhlı araçlar Derinya Sınır Kapısı’nda bekliyor. Polis Derinya Sınır Kapısında yığılmayı önlemek için tedbir aldığı öğrenildi.

Karpaz’dan 2 otobüs Derinya Sınır Kapısı’ndaki Rumların eylemlerine karşılık vermek amacı ile Karpaz halkını alarak Derinya Sınır Kapısı’na doğru hareket ettiği öğrenildi.

Sınır kapısında Rum eylemlerinin boyutu büyürken Kıbrıs Türk halkı Derinya Sınır Kapısı’nda toplanmaya devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 11:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bosver
Bosver - 12 ay Önce

Rumlar, Azerbaycan da Karabağ'in Kardeşleri Ermenilerden yavaş yavaş geri alınmasının acısı içinde!

Muzaffer lrmak
Muzaffer lrmak - 12 ay Önce

Anlasilan rumların sırtı kasiniyor.durum buysa sıkıntı yok

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88