'Son zamanlarda KKTC'de boşanan ancak birlikte yaşayanlar arttı'

banner37

UBP milletvekili Menteş Gündüz, son zamanlarda KKTC’de boşanan ancak birlikte yaşayanların arttığını ifade ederek "Devletin bu konuda ciddi kaybı var. Hükümet ne gibi tedbirler almayı düşünüyor? Bu paraları topladığımız zaman Huzur Evi’ni de yaparız, Sığınma Evi’ni de…. Engelli çocukların ihtiyaçlarını da karşılarız” dedi.

banner87
'Son zamanlarda KKTC'de boşanan ancak birlikte yaşayanlar arttı'
banner8

UBP milletvekili Menteş Gündüz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada engellilerin yaşadığı sorunlara değinerek, Güneşköy Engelli okulunun araç ihtiyacının giderildiğini ancak burada tek şoför çalıştığını söyledi. Gündüz, bu konuda gereğinin yapılmasını istedi.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi Yasası’nın başkan olduğu komiteden geçirildiğini anımsatan Gündüz, “Eylem başka, söylem başka. Buna üzülüyoruz. Yapılması gereken neyse biz de üzerime düşeni yapmaya hazırız. Sığınma Evi hayata geçirilmeli” dedi.

Huzur Evi projesinin tamamlanması gerektiğini de kaydeden Gündüz, “Kendi malımız olan yere sahip çıkmalı, insanımıza yaraşır bir huzur evi yapmalıyız” şeklinde konuştu.

Gündüz, bakanlığın sadece karada değil, denizde de etkili olması gerektiğini söyleyerek, denizcilikte İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatının uygulanıp uygulanmadığını sordu.

Son zamanlarda KKTC’de boşanan ancak birlikte yaşayanların arttığını ifade eden Gündüz, “Devletin bu konuda ciddi kaybı var. Hükümet ne gibi tedbirler almayı düşünüyor? Bu paraları topladığımız zaman Huzur Evi’ni de yaparız, Sığınma Evi’ni de…. Engelli çocukların ihtiyaçlarını da karşılarız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108