banner6

Sonüstün, Marseille European Form toplantısına katıldı

banner37

BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Avrupa Sol partisinin düzenlediği Marseille European Form toplantısına katıldı.

Sonüstün, Marseille European Form toplantısına katıldı
banner150 banner150 banner151 banner143

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Rüştü Sonüstün, Fransa'nın Marsilya kentinde 10-11 Kasım tarihleri arasında Avrupa Sol Partisi’nin önderliğinde yapılan Marseille European Forum toplantısına katıldı. Marseille European Form toplantısında Dünya genelinde yaşanan politik gelişmeler, işçilerin karşılaştığı sendikal problemler ile ekolojik ve çevresel sorunlar tartışıldı.

Foruma başta Avrupa ülkelerinin sol değerlerini taşıyan parti, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yanında bir çok Latin Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan da ayni görüş ve düşünce içinde olan parti sendika ve çevre temsilcileri katıldı. BKP Genel Sekreteri Sonüstün, Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşanan ve Kıbrıs Türk toplumuna zorla dayatılan politik, sosyal ve kültürel erozyonu gündeme taşıdı.

BKP Genel Sekreteri Sonüstün, bu toplantı çerçevesinde diğer parti, sendika ve çevre temsilcileri ile ikili görüşmelerde bulundu. Kıbrıs Türk toplumunun yok edilişine seyirci kalmayınız. BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Formda yaptığı konuşmada, Kıbrıs’ın kuzeyinde demokrafik yapının bilinçli bir şekilde bozulduğunu, usulsüz vatandaşlık dağıtılarak Kıbrıslı Türklerin kendi ülkelerinde azınlık durumuna düşürüldüğünü belirterek, uluslararası kamuoyunun buna kayıtsız kalmamasını istedi.

Kuzey Kıbrıs’taki çevre katliamına da dikkat çeken Sonüstün, yeşilin, dağların yok edildiği koşullarda insan varlığının devam edemeyeceğini vurguladı. BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, dün gece yurda döndü.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 15:16
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110