Sorumsuzluğun böylesi!

banner37

Kuzey Sahil Yolu’nun yakınlarındaki bir çukura döktükleri çöpleri yakarak yok etmek isteyen bazı kişiler az kalsın ekin tarlalarını yok edecekti

banner87
Sorumsuzluğun böylesi!
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Çevre bilincinden ve sevgisinden yoksun bazı duyarsız kişiler dün az kalsın Yenierenköy’deki hububat ekili tarlaları yok edecekti.

Yenierenköy Belediye Restoranı’nın yakınlarından geçen Kuzey Sahil Yolu’nun güney kısmında açtıkları çukuru çöplerle dolduran ve dün sabah saat 08.00 sıralarında ateşe veren kimliği meçhul şahıs veya şahıslar ortadan kayboldu.

Arpa-buğday gibi hububatların ekili olduğu tarlaların hemen yanındaki çukurdan yükselen dumanı fark eden vatandaşların ihbarıyla olay yerine ulaşan İskele İtfaiyesi’nin Yeşilköy’de konuşlandırdığı ekibi, alevler ekinlere ulaşmadan yangını söndürmeyi başardı.

Vatandaşlar, bunu yapanların kesinlikle çevre bilincinden ve sevgisinden yoksun kişiler olduğunu belirterek, “Bu kişi veya kişilerin sorumsuzluğu az kalsın bir yıl boyunca emek verip mahsulünü almayı bekleyen çiftçilere büyük zarar verecekti. Bu kadar da sorumsuzluk, bu kadar da duyarsızlık olmaz” sözleriyle tepkilerini dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75