banner6

Sorunlara panzehir olacak tek partiyiz

banner37

Lefkoşa Milletvekili adayı Teksen Köroğlu, Halkın Partisi’nin, memleketine olan umudunu kaybetmemiş insanları bir araya getiren ve kötü yönetimlere, hükümetlerin yaptıkları yanlışlara “dur” diyecek tek parti olduğuna yürekten inandığı için aday olduğunu söyledi:

Sorunlara panzehir olacak tek partiyiz
banner150 banner150 banner151 banner143

Eniz ORAKCIOĞLU

Diş hekimliği, çevreye olan duyarlılığı ve uzun yıllar çevre platformuna gönüllü verdiği desteklerle tanınan Halkın Partisi (HP) Lefkoşa 4. sıra milletvekili adayı Teksen Köroğlu, önceliğinin ve gailesinin, memleketin ve toplumun sorunları olduğunu vurguladı.

Her fırsatta ülkesine olan sevdasını dile getiren Köroğlu, halkın içinden geldiğini ve bunu öz geçmişinde lafta değil eylemleri ile göstermiş bir vatan evladı olduğunu kaydetti.

Köroğlu,  adil, hesap verebilir, hukukun üstünlüğü, kendi ayakları yere basan ve kendi ayakları üstünde durabilecek bir yapının ve gailesi bunlar olanların ortak sesi olarak bu yola çıkarak aday olduğunu söyledi.

“Sorunlara karşı duyarsız kalamadığım için adayım”

Teksen Köroğlu, bu ülkede doğup büyüyen, devletinin, halkının vergilerinden aldığı burslarla okuyan biri olduğunu anımsatarak, “dokunduğumuz her yerde acısını yüreğimizde hissettiğimiz” sorunlara karşı duyarsız kalamadığı için aday olduğunu kaydetti.

Köroğlu, ekonomide, sağlıkta, eğitimde, çevrede, kısaca yaşamın her alanında gelinen kötü durumu, toplumsal çöküşü, yok oluşu, vatanımızda yanan bu yangını görmezden gelemeyeceğini belirtti.

Siyasetin kirletildiği, devletin, meclisin itibarsızlaştırıldığı, güvenirliliğinin, adaletin, eşitliğin sorgulandığı, geleceğimiz olan gençlerin vatanlarını terk ettiğini ifade eden Köroğlu,  geleceklerini başka ülkelere göç ederek yaşama şansı arayan gençlerimize sahip çıkmak, bunların sebebi olan kötü yönetimi, sistemsizliğin yarattığı iş bilmezliği değiştirmek için bu yola çıkmayı görev, boynunun borcu olarak gördüğünü ifade etti.

Bu ülkenin sahipsiz olmadığını, algı operasyonu ve yönetimi ile seçmenlerin büyük çoğunluğunun bir kez olsun bu seçimlerde bu kirli siyasetçileri “ters köşeye” yatırıp, temiz siyaset ve siyasetçileri meclise taşıyarak yeni bir sayfa açacaklarına inandığını söyleyen Köroğlu,  “Adil, hesap verebilir, hukukun üstünlüğünün, kendi ayakları yere basan ve kendi ayakları üstünde durabilecek bir yapının ve gailesi bunlar olanların ortak sesi olarak bu yola çıktım ve bunun için aday oldum” dedi.

“Herkes ektiğinin meyvesini yer”

Ülkenin kangrenleşmiş birçok sorunu olduğunu, her sabah gözünü açan her insanın bunları görmekte, yaşamakta ve duymakta olduğunun altını çizen Köroğlu, ülkedeki yönetimde, ekonomide, sağlık sisteminde, eğitimde, trafikte kısacası alınan havadan yenilen gıdaya kadar insanların rahat olmadığı, her yerde sorun ve problem olduğunu bilmeyen kimsenin kalmadığını vurguladı.

Köroğlu, şöyle konuştu:

“Hepimizin ezberlediği bu sorunları, neden bu günlere geldiğimizi, bizi yıllardır yönetenlerin hiç açıklamadıklarını ve hala bu halktan hiç sıkılmadan ve utanmadan seçilme, iktidar olma, yönetme talebinde bulunabildiklerini de görüyoruz.  

Birbirlerine zincirleme bağlı bu sorunları birbirinden öne çıkararak çözemezsiniz. Bütünsel bir plan ve program içinde, popülizmden, oy kaygısı, koltuk sevdasından uzak, güvenilir, iyi yetişmiş insanları, halkımız vekilleri olarak meclise seçebilmeli. Seçim hepimizin. Herkes ektiğinin meyvesini yer.”

“Herkes seçiminin meyvesi varsa toplar, cezası varsa çeker” diyen Köroğlu, Halkın Partisi’nin, memleketine olan umudunu kaybetmemiş insanları bir araya getiren ve kötü yönetimlere, hükümetlerin yaptıkları yanlışlara panzehir olacak tek parti olduğuna yürekten inandığını ve bu nedenle şu an olduğu yerde olduğunu kaydetti.

  Köroğlu, atalarımızın bu toprakları vatan yapmak için çok uzun yıllardır verdikleri mücadeleye yakışan bir devlet yapısını halkla hep birlikte yapacaklarını belirtti.

“Kısır döngüye dur demeliyiz”

Ülkemizde 47 yıldır oluşturulan sistemin, yönetim anlayışının ülkemizi nasıl içinden çıkılmaz hale getirdiğine vurgu yapan Köroğlu, “Özellikle bu günlerde, sistemin ve yönetim anlayışının her alanda nasıl çöktüğünü, nasıl bir toplumsal yokoluşun girdabına sarıldığımızı gördük. Seçimleri değil, halkımızı ve gelecek nesillerimizi düşünerek adil, hukukun üstünlüğüne, sosyal adalete dayalı toplumumuzun refahını, mutluluğunu her alanda artırmak için bu kısır döngüye dur demeliyiz” şeklinde konuştu.

Köroğlu, sistemin genelinde zincirleme yaşanan bu eksiklikleri ve aksaklıkları bir bütün olarak değerlendirerek parça parça değil, bütünü ile koordineli bir çalışma ve işbirliği ile tıpkı bir arabanın motoru gibi ahenk içinde çalıştırabilmemizle ancak ülkedeki kötü yönetimin ve sistemin düzelmesine çare olacağını söyledi.

Teksen Köroğlu kimdir?

Lefke’de doğup büyüyen Halkın Partisi (HP) Lefkoşa 4. Sıra Milletvekili adayı Teksen Köroğlu,

İzmir’de Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdikten sonra Lefkoşa’da özel kliniğinde serbest çalışan hekim olarak mesleğini sürdürdü.

Köroğlu, çok uzun yıllar çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev aldı. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Diş H. B., Serbest Çalışan Hekimler Birliği , Kuzey Kıbrıs Çevre Platformunda Yöneticilik, As Başkanlık, Başkanlık görevlerinde bulundu.

Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapan Köroğlu, hep gönüllülük esasında karşılıksız olarak bulunduğu bu görevlerde önce halk diyerek sayısız plan ve projelerde ön saflarda çalıştı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110