'Sorunlara profesyonelce yaklaşımlar gösterilecek'

banner37

Beyarmudu Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Ethem Akmercan, belediyeye bağlı köyler arasında ayrımcılığın yapıldığını belirtti ve halkın hak ettiği ilgiyi göremediğini düşündüğü için aday olduğunu ifade etti.

'Sorunlara profesyonelce yaklaşımlar gösterilecek'

Tünay MERTEKCİ

Beyarmudu Bağımsız Belediye Başkan adayı Ethem Akmercan, bölge için birçok projesinin olduğunu söyledi ve sorunlara profesyonelce yaklaşımlar gösterileceğini vurguladı.

Bölgedeki sorunlara yaklaşımın çok amatörce yapıldığını ifade eden Akmercan, belediyeye bağlı köyler arası ayrımcılığın yaşandığını savundu.

Bölge halkının hak ettiği ilgiyi görmediğini düşündüğü için aday olduğunu söyleyen Akmercan, “sorunların çözümünde ve yönetiminde eşitlikçi, demokratik, hukuk temelinde ve insan odaklı yaklaşımlar temelinde profesyonelce yaklaşımlar göstermek için aday oldum” dedi.

Yönetimde halkla birlikte ve onların da ortak olacağı yaklaşımlarla görev yapmak için aday olduğunu söyleyen Akmercan, çocuk, genç, kadın ve yardıma muhtaç insanların, değişik ve özel sorunlarına çözüm getirebilmek için göreve talip olduğunu vurguladı.

Beyarmudu Belediyesi’ne bağlı köyleri, günün teknolojik koşulları ve medeniyetinde yönetme amacında olduğuna dikkat çeken Akmercan, halkın, demokrasi, eşitlikçi yönetim, hak ve hukuk temeline dayalı bir düzeni hak ettiğini dile getirdi.

Adaylığı sonucunda oluşan memnuniyetin, insanların yüzlerine yansıyan ifadelerden de görülebileceğini ifade eden Akmercan, bölge halkından, her gittiği yerde “işte doğru isim” yaklaşımlarıyla karşılaştığını kaydetti.

Adaylığının, tüm kesimlerde, parti, cinsiyet, eğitim ve ekonomik seviye farkı olmadan kabul gördüğünü söyleyen Akmercan, “tüm insanımızın memnuniyetinin yüzlerine yansımasına neden olmuştur” dedi.

“Öncelikle insanlarımızın yaşadıkları bölgenin, insan onuruna yakışır bir durumda olması için çalışacağım” diyen Akmercan, bu amaçla, sağlıklı ve temiz bir çevre yaratacaklarını belirtti.

“Halkımız için, halkla birlikte”

Düzenli çalışan, hukuka dayalı, insan onuruna yakışır bir hizmet anlayışıyla bir yönetim modeli yaratacaklarını ifade eden Akmercan, bölgenin ekonomik, sosyal faaliyet ve potansiyelinin, hem halkın lehine hem de belediyenin sürdürülebilir bir yapıya kavuşabilmesi adına ortaya çıkarıp projelendireceklerinin altını çizdi.

Odak noktalarının halk olacağına dikkat çeken Akmercan, halkın mutluluğunu sağlamak ve yaşamlarını kolaylaştırmak adına ne gerekiyorsa, yine onlarla birlikte projelendirip hayata geçireceklerine değindi.

“Belediyemize bağlı köyler arası dostluk, eşit paylaşım ve işbirliği yaratma faaliyetlerini canlandıracağız” diyen Akmercan, hak ve hukuka dayalı bir paylaşım modeli yaratacaklarını belirtti.

Garson hizmet anlayışını yerleştirme amacında olduklarını dile getiren Akmercan, “hizmet anlayışımız, teknolojiyi de kullanarak yaşamı kolaylaştırmak olacaktır” dedi.

Bölge halkının duyarlılığının ve farkındalığının yüksek olması gerektiğine dikkat çeken Akmercan, halkın, duyarlılık ve farkındalığın, çağdaş yaşamın olmazsa olmazı olduğunun bilincinde olması gerektiğini ifade etti.

Çağdaş bir yaşam seviyesi için gerekenlerin sağlanmasında talepkâr olunması gerektiğine dikkat çeken Akmercan, “halk, katılımcı olmalı, paylaşımcı olmalı, ortak enerji ve sinerjiyle, bölge için yapılacak her projede fikirlerini ortaya koymalıdır” dedi.

Halkın hesap sorması gerektiğine dikkat çeken Akmercan, halkın, hata ve yanlışları dile getirmesi gerektiğini ve çözümlerinin sağlandığından emin olması gerektiğine vurgu yaptı.

“Halkımız için halkla birlikte, çağdaş yaşam seviyesinde sistem ve ortam yaratmada halkıma sözüm vardır” diyen Akmercan, halka demokratik, eşitlik, hukuk temeline dayalı ve insan odaklı bir sistem ve model için sözü olduğunu belirtti.

Akmercan, “bölge halkının, bölgeye dair aidiyet ve sahiplenme duygularının geliştirilip, bölge hizmetlerinin yerine getirilmesinde gereken sinerjiyi yaratacakları konusunda sözümüz vardır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER