banner6

Sorunları kökten çözeceğiz

banner37

TKP Yeni Güçler’in Gazimağusa Milletvekili Adayı Emin Soyal, partisinin ve kendisinin seçimi kazanması halinde, ülkedeki adaletsizliğe ve eşitsizliğe son vereceklerini duyurdu:

Sorunları kökten çözeceğiz
banner150 banner150 banner151 banner152

Sedef BOŞNAK

TKP Yeni Güçler’in Gazimağusa Milletvekili Adayı Emin Soyal, KKTC’de 23 Ocak’ta yapılacak Erken Genel Seçimleri’nde partisinin ve kendisinin kazanması halinde, ülkedeki adaletsizliğe ve eşitsizliğe son vereceklerini duyurdu.


Emin Soyal, Kıbrıs Türk halkının kötü yönetimler nedeniyle çöküş noktasına geldiğine vurgu yaptı ve “KKTC’deki sorunları kökten çözeceğiz” dedi.


İktidara gelmeleri halinde, kendileri için değil, Kıbrıs Türk halkı için mücadele edecekleri sözünü veren Soyal, sözlerine şöyle devam etti:


“Memleket yangın yeri. Yangını söndürmek için var gücümüzle çalışacağız. Vazgeçmeyeceğiz. Vatandaş evine ekmek götüremez hale geldi. Dahası, ekmeğe, tüp gaza, elektriğe artarda yapılan zammın altında ezildi. Yakıt alabilmek için, petrol istasyonları önünde kuyrukta saatlerce bekletildi. Kötü yönetimlerin sonucunda ortaya çıkan bu durum, halkı bıktırdı. Buradan halka çağrı yapıyorum! Uykudan uyanın ve ayağa kalkın. Bir olalım, birlik olalım. Ekmeğimiz için birlikte mücadele edelim.”

“Makam peşinde koşmayacağım”


İktidara gelmeleri halinde makam peşinde koşmayacağını, halkı için çaba sarf edeceğini kaydeden Emin Soyal, açlık, işsizlik, tedbirsizlik ve sistemsizlikle boğulan halka nefes olacaklarına vurgu yaptı.


“TKP’nin ortaya koyduğu plan ve projeler halkın yararınadır” şeklinde konuşan Emin Soyal, bozuk sitemi düzeltip, adaletsizliğe ve eşitsizliğe son vereceklerini sözlerine ekledi.


Soyal, “Temiz toplum yaratacağız. Ekonomiyi düzelteceğiz. Partizanlığı kaldıracağız. Sterlin kuru, iç piyasada 12’ye sabitlenecek. Ülkeye tarım ve vergi reformu getirilecek. Faiz Yasası geçirilecek, bileşik faiz uygulamasına son verilecek” şeklinde konuştu.

“Üretimden koptuk, TC’den para bekliyoruz”


Kişisel çıkarları için hareket eden kişilerin bilinçlenerek, kula kulluk etmemesi gerektiğini anlatan Emin Soyal, şöyle devam etti:


“Üretimden koptuk. TC’ye avuç açtık. Oturup, para gelsin diye bekliyoruz. Kula kulluk ederek, devlet kapısından medet umuyoruz. Biz güçlü bir toplumuz, taşı sıksak suyunu çıkartırız. Kendimize güvenelim, sistemi hep birlikte değiştirelim. Kişisel çıkarlarımız uğruna, gençlerin geleceğini heba etmeyelim.”


Emin Soyal, 1973 doğumlu, bir çocuk babası olup Geçitkale’de yaşadığını belirterek, matbaacı olduğunu kaydetti.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110