“Sorunların çözümü için uğraşacağız”

banner37

KITREB’de başkanlığa getirilen Dener Öymen, kendilerine bağlı olan üyelerin haklarını korumak için çalışmalar başlatacaklarını kaydetti

“Sorunların çözümü için uğraşacağız”
banner90
banner8

“YABANCI REHBERLER İŞİMİZİ ÇALIYOR”… Kıbrıs Türk Rehberler Birliği (KITREB) başkanlığına getirilen Dener Öymen, kendilerine bağlı olan üyelerin haklarını korumak için çalışmalar başlatacaklarını, en başta da, ülkeye gelen turist gruplarının beraberlerinde gelen yabancı tur rehberleri tarafından gezdirilmesinin önüne geçilmesi için mücadele edeceklerini vurguladı. “Yabancı rehberler işimizi çalıyor” diyen Öymen, ülkeye gelen turist gruplarının kokartlı KKTC’li rehberler tarafından gezdirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Erol KANLIADA

Kıbrıs Türk Rehberler Birliği (KITREB) başkanlığına seçilen Dener Öymen, üyelerinin haklarını korumak için kolları sıvayacaklarını, en başta da ülkeye gelen turist gruplarının beraberlerinde gelen yabancı tur rehberleri tarafından gezdirilmemeleri için mücadele edeceklerini söyledi.

“Yabancı rehberler işimizi çalıyor” diyen Öymen, ülkeye gelen turist gruplarının kokart sahibi KKTC’li rehberler tarafından gezdirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan Öymen, Turizm Bakanlığı ile yaşadıkları bir takım sıkıntılar olduğunu ve bu sıkıntıların aşılması için de girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

Öymen, sorunları çözmek açısından tüm paydaşların fikirlerini ve düşüncelerini dinleyip, ortak bir çözüm bulmak için çaba sarf edeceklerini vurguladı.

Öymen, “Sorunları masaya yatırıp, paydaşların fikirlerini dinledikten ve iyice bir analiz yaptıktan sonra sorunların çözümüne ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Ülkemize turistik gezi için gelen yabancıların yanında gelen tur rehberlerine izin verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Öymen, bunlara engel olunmaması halinde haklarının yenmeye devam edeceğini kaydetti.

Öymen, adamızdaki yabancı tur rehberlerinin turistleri gezdirmesinin etik olmadığını ve bu işin kendilerine verilmesi gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75