banner6

Soruşturma derinleşti

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucudan tutuklanan Nijeryalı 2 gençten 1’i suçla bağlantısı olmadığı gerekçesiyle şartsız salıverildi; E.C.I. isimli genç kız ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı

Soruşturma derinleşti
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa'da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından, bir apartmanın önünde, ihbar üzerine düzenlenen baskın sonucu tutuklanan Nijeryalı 2 gençten 1’inin suçla bağlantısı olmadığı gerekçesiyle şartsız salıverildi.

   Meseleyle ilgili tutuklanan W.O.I. (E-27) serbest bırakılırken, E.C.I.(K-28) ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine derinleşen soruşturma kapsamında 7 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

   Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Erkan Çelik, zanlıyı aldığı bir bilgi sonucu, 15 Mart 2023’te, beraberinde bulunan W.O.I. ile birlikte, Sakarya Bölgesi’ndeki bir apartman önünde saat 20.00 sıralarında tespit edip, kaçmaları üzerine makul güç kullanarak tutuklandığını hatırlattı.

   Erkan Çelik, huzurdaki zanlı E.C.I.’nin giydiği montun sol yan cebinde, kapaklı plastik kutu içerisinde MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 16’sı pembe, 18’i mavi ve 17’si tütüncü olan toplam 51 adet hap, yaklaşık 250 miligram ağırlığında MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan toz maddeyi bulup emare zapt ettiğini belirtti.

   Çelik, E.C.I.’nin ikametgahını da aradığını belirterek, konu evdeki yatak odasındaki çalışma masası üzerinde jelatinli sarılı 3 beyaz kâğıt parçası içerisinde yaklaşık 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan öğütücüye el koyduğunu söyledi.

   Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan, muhafazasında kullanılan materyalleri ise Parmak İzi Şubesi’nden henüz bir rapor temin edemediğini belirtti.

   Konu maddeleri zanlıya satan isim bazında aradığı kişiyi henüz tespit edemediğini kaydeden tanık polis, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için, zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için, zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104