banner6

Soruşturma devam ediyor

banner37

Soruşturma devam ediyor
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da misafir olarak gittiği evde bulunan HP marka dizüstü bilgisayarı çalarak Surlariçi’nde faaliyet gösteren bir işletmeye 250 Dolar karşılığında sattığı belirlenen zanlı A.K.R. dün ek tutukluluk talebiyle mahkeme huzuruna çıkarıldı ve hakkında bir gün daha tutukluluk emri alındı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Turgay Ok, zanlı A.K.R.’nin “Sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Ok, zanlının 30 Mart 2022 tarihinde, 09.30-19.00 saatleri arasında misafir olarak gittiği Hamitköy’deki ikametgahın mutfak masası üzerinde bulunan İ.A.’ya ait HP marka dizüstü bilgisayarı sirkat ettiğini belirterek, daha sonra Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde faaliyet gösteren Laptop Hastanesi isimli işyerine 250 dolar karşılığında satıp sahtekarlıkla para temin ettiğini kaydetti.

   Zanlının derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Ok, gönüllü ifade de verdiğini söyledi.

   Polis memuru Turgay Ok, zanlının polise yaptığı sözlü beyanında KKTC’de yasal statüsünün olmadığını belirttiğini ve bu konuda da soruşturma yapılması gerektiğini söyledi.

   Ok, meseleyle ilgili olarak zanlının müşteki konumunda olduğu “Soygun”, “Yaralama”, “Zorla insan kaçırma”,  “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Ciddi darp” suçlarıyla ilgili olarak da eş zamanlı soruşturma yürütüldüğünü anımsattı.

   Ok, zanlının kaçırılmasıyla ilgili suça karışan toplam 4 şahıs olduğunun tespit edildiğini ve ikisinin tutuklandığını, diğerlerinin arandığını mahkemeye aktardı.

   Tahkikatların devam ettiğini belirten Ok, zanlının bir gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110