Soruşturma devam ediyor

banner37

Narkotik polisinin uyuşturucudan tutukladığı 2 gençten biri meseleye bağlantısı olmadığı gerekçesiyle serbest kalırken, N.A.A.’nın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Soruşturma devam ediyor

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, Gazimağusa’da uyuşturucu madde suçundan tutukladığı 2 gençten 1’inin meseleye bağlantısı olmadığı tespit edildi.

L.E.E.’yi serbest bırakan polis, N.A.A. aleyhine mahkemeden 5 gün daha ek tutukluluk emri temin etti.

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer’i meseleyle ilgili yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis, PU 926 plakalı araçla tespit edilen zanlının, 18 Temmuz 2018’de,  tasarrufunda 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 1 adet öğütücüyle tespit edilip tutuklandığını söyledi.

Tanık polis emarelerin incelenmek için gönderdiği laboratuardan henüz sonuç alamadığını ifade eden tanık polis, konu emarelerin henüz incelenmediğini vurgu yaptı.

Polis, mahkemeden zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

Yargıç zanlıların konu suçlara bağlantılı olabileceğine bulgu yaptı ve zanlının 5 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER