Soruşturma tamamlanmadı

banner37

TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne sahte öğrenci belgesi veren Twafig Ali Nouralhadi Ali cezaevine gönderilirken, sahte belgeyi düzenlediği iddia edilen Kadir Gülyani’nin tutukluluk süresi iki gün daha uzatıldı.

banner87
Soruşturma tamamlanmadı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne sahte öğrenci belgesi veren Twafig Ali Nouralhadi Ali, yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, 250 dolar karşılığında sahte belgeyi düzenlediği iddia edilen Kadir Gülyani’nin tutukluluk süresi iki gün daha uzatıldı.

“Sahte resmi evrak düzenleme, tedavüle sürme” ve “Sahtekârlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali ve Kadir Gülyani dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsağlığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Burçin Korgan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, 25 Eylül’de saat 11.30’da Girne’de sakin zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali’nin bir üniversite adına hazırlanmış sahte öğrenci belgesini, TC Büyükelçiliği’nde tedavüle sürdüğünü anımsattı.

Polis memuru Burçin Korgan, zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali’nin sorgusunda ve verdiği gönüllü ifadesinde sahte öğrenci belgesini Kadir Gülyani’den aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Korgan, konu üniversiteden yapılan soruşturmada zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali’ye okuldan belge verilmediğinin belirtildiğini aktardı.

Meselenin çok yönlü soruşturulduğunu belirten Korgan, zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali’nin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını, zanlı Kadir Gülyani’nin ise iki gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlı Twafig Ali Nouralhadi Ali’nin bir ayı aşmamak üzere cezaevine gönderilmesine, zanlı Kadir Gülyani’nin ise iki gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75