Sosyal Sigortalar Dairesi Gazimağusa Şubesi'nde grev

banner37

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN), ek mesailer ve tahsisatlar aylardır ödenmediği gerekçesiyle bugün 11.00-12.00 saatleri arasında Sosyal Sigortalar Dairesi Gazimağusa Şubesi’nde grev yaptı. 

banner87
Sosyal Sigortalar Dairesi Gazimağusa Şubesi'nde grev
banner90
banner8

Sendika Başkanı İzzet Türkmen yaptığı açıklamada, Kamu Görevlileri Yasası ile Anayasa’ya atıfta bulunarak, “Çalışana çalışmasının karşılığının ödenmesi hem Anayasamızda hem de yasalarda amir hükümdür. Mevzuat uyarınca ek çalışma karşılığı ödendiği müddetçe kamu görevlisi mesai saatleri dışında verilen görevi yapmak zorundadır. Ancak karşılığı ödenmeyen ek çalışmayı da yapmak zorunda değildir” ifadelerini kullandı. 

Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğü bünyesinde sürekli kadrolarda görev yapan personele kasa ve vezne tahsisatlarının verilmediğini kaydedip bunu eleştiren Türkmen, yetkililerin hiçbir tedbir almadığını savundu. 

Türkmen, sorunun sadece Gazimağusa Sigortalar Dairesi’nde değil Sosyal Sigortalar Dairesi genelinde yaşandığını, sorunun çözülmemesi halinde diğer dairelerde de benzer eylemlerin gündeme geleceğini kaydetti. 

Türkmen, halkın ve çalışanların mağdur edilmemesi için en kısa sürede sorunun çözülmesini talep etti. ​

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75