Sosyal Sigortalar Dairesi’nden önemli duyuru

banner37

Sosyal Sigortalar Dairesi’nden önemli duyuru
banner8

Sosyal Sigortalar Dairesi’nin özel eczane uygulamalarında 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kullanmakta olduğu ilaç harcamalarına ilişkin bilgilerin elektronik ortam içerisinden gönderilmesine ve geri ödenmesinin sağlanmasına olanak sağlayan otomasyon sisteminin daha sağlıklı sürdürülebilmesi için, 1 Mart 2020 tarihinden itibaren serbest çalışan doktorlar da bu sisteme dahil edilecektir.

1 Mart 2020 itibarı ile elde düzenlenmiş reçetelerin kullanımına son verileceğinden yeni sisteme dahil olmak isteyen serbest çalışan doktorların yeni sözleşme için Sosyal Sigortalar Dairesi’ne başvurmaları gerekmektedir. Daire ile sözleşme imzalayan doktor, Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından verilecek bir şifre ve parola sayesinde sisteme giriş yapabilecektir. Yeni sözleşmesi bulunmayan doktorlar sigortalı hastalara uygulanan özel eczane sistemin dışında kalacaktır.

banner134
1 Mart 2020 tarihinden önce sözleşme imzalayan serbest çalışan doktorlar, 1 Mart 2020 tarihi itibarı ile sisteme girerek reçete düzenleyebileceklerdir. Sözleşmesini daha sonra imzalayan doktorlar sözleşme tarihi itibarı ile sisteme dahil olabilecektir. Bu sözleşmelerin yürürlüğe gireceği 1/3/2020 itibarı ile eski ve elde düzenlenmiş reçetelerin kullanımına son verilecektir.

Kamuoyunun bilgisine önemle duyurulur.

Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75