Sosyal yardım paketlerinde dağıtım yapanların test sonuçları negatif çıktı

banner37

banner87
Sosyal yardım paketlerinde dağıtım yapanların test sonuçları negatif çıktı
banner90
banner99

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “arkadaşlarımızın ikisinin de testi negatif çıktı” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

“Herkese iyi akşamlar dilerim.

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim bize sosyal yardım paketlerinde dağıtım yapan arkadaşlarımızın ikisinin de testi negatif çıktı.

banner134
Yaklaşık süreç başladığından beri size evde kalın videosu çekmeme rağmen ilk kez evimde kaldım bugün. Evde kalmayı bu süreçte çok isterdim ama benim temizlik çalışanlarım dışarda risk altında çalışırken, kanalizasyon ekiplerim herkes evinde daha çok su kullandığı için rutin zamanda 10 yere giderken şimdi 40’a yakın dışkı kuyusu temizlerken, çevre ve halk sağlığından arkadaşlarım her gün sokak, cadde market, eczane ilaçlarken, 185’deki arkadaşlarım günde 500 çağrı yanıtlarken, makinist atölyemiz çalışırken, zabıta arkadaşlarım her gün her yeri denetlerken, sokak hayvanları için bir ekibimiz dışardayken, saat okuyucularımız ihtiyaçlı bireyler için ev ev ihtiyaç paketi dağıtırken onlarla olmamam en garibi olurdu.

Tüm ekip olarak biz, riskli bir grubuz, bu bizim işimizin bir gereği. Selfie çekiyoruz arada çünkü basından arkadaşlarımız evinden çalışıyor o da katkı koyanları onore etmek için. Maske takmıyorum doktorların tavsiyelerine uyuyorum, sadece markete veya kalabalık bir ortama girince kullanıyorum bununla beraber de doktorların mesafe kuralına uyuyorum.

Elbette ikinci testler de olabilir belki bu virüs bize de gelecek bir gün ama hiç bir virüs bazı insanların kalbinden hiç çıkmayacak kötülük virüsü kadar etkili olamayacak.

Elbette hala siyasi sorumluluğumu inkar etmiyorum ama olmayan para ile şimdi ilaç almam lazım, hayatını riske ederek çalışan emekçi arkadaşlarımı ay başı ödemem lazım, canıyla çalışan arkadaşlarımı motive etmem gerek, tüm bunlar geçince yine konuşacağız.

Son olarak linç edilen arkadaşlar için tüm sürecin içlerindeki iyilik duygusu kadar güzel geçmesini umarım.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75