Soygun, ciddi darp ve mülke tecavüz suçundan yargılanacaklar

banner37

Borcunu ödemediği gerekçesiyle İkenna Thankgod Kanu’yu evinde ciddi şekilde darp ederek cep telefonunu alan Desmond Obinna Ibe ve Zachariah Temitope Ogungbıle, teminatla serbest bırakıldı

Soygun, ciddi darp ve mülke  tecavüz suçundan yargılanacaklar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Borcunu ödemediği gerekçesiyle geçtiğimiz hafta İkena Thankgod Kanu’yu Gönyeli’deki evinde ciddi şekilde darp ederek yaralayan ve cebindeki cep telefonunu zorla alan Desmond Obinna Ibe ve Zachariah Temitope Ogungbıle, yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.  

   “Soygun”, “Ciddi darp” ve “Mülke tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan Desmond Obinna Ibe ve Zachariah Temitope Ogungbıle, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına İbrahim Ruso, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Toz’u tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, 28.08.2020 tarihinde, saat 13.45 raddelerinde, Gönyeli’de Belediye Bulvarı üzerinde bulunan ikametgahı içerisinde İkenna Thankgod Kanu’nun, kendisinden para isteyen soy isimleri meçhul Desmond ve Zack isimli şahıslar tarafından muhtemelen kesici bir cisim ile sağ elinden yaralanmak suretiyle vahim zarara uğratıldığını ve cebinde bulunan 6 bin TL değerindeki I-phone X Max marka siyah renk cep telefonunun alındığını anlattı.

   Polis memuru İbrahim Toz, müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde müşahede altına alınarak aynı gün taburcu edildiğini belirtti.

   Toz, 01.09.2020 tarihinde Lefkoşa Adli Şube’ye giderek isimlerinin Desmond Obinna Ibe ve Zachariah Temitope Ogungbıle olduğunu söyleyen iki zanlının, 28.08.2020 tarihinde yaşanan olayı anlatıp, gönüllü ifade verdiklerini dile getirdi.

   Toz, zanlıların Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandıklarını ve tahkikatın tamamlandığını belirtti.

   Zanlıların öğrenci statüsünde olduklarını söyleyen Toz, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, iki zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20’şer bin TL nakdi teminat yatırmaları, haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları ve birlikte ikamet ettikleri adresten izinsiz ayrılmamaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 hafta Önce

Kıbrıs arapların ülkesi olmuş altlarındaki lüks arabalar villar bankadaki paralar gani ama kimse bunlara tek kelime edemiyor bişe yapamıyor ancak birilerinin evine malına canına zarar verince poliste mahkemede bumu doğru vicdan adalet

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75