Soygun zanlıları 3’e çıktı

banner37

Gazimağusa’da zorla alıkoyup darp ettikleri Nijerya uyruklu U.N.E.’nin hesabından iki kişiye para havale ettiren C.G.I. ve D.D.B.’nin aleyhine 7’şer, E.R.A.’nın aleyhine ise 3 gün tutukluluk emri alındı

Soygun zanlıları 3’e çıktı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa polisi, zorla alıkonulup darp edilen Nijerya uyruklu U.N.E.’nin hesabından, iki kişinin hesabına para havale ettirmekten tutukladığı C.G.I. ve D.D.B’nin tutukluluk süresini 7 gün uzatırken, suç ortağı olarak yeni yakaladığı E.R.A’nın aleyhine de 3 günlük tutukluluk emri aldı. Polis, meseleyle bağlantılı halen aranan şahıslar olduğunu da açıkladı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökan Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Çebi’yi yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Mustafa Çebi, zanlıların, 28 Şubat 2021’de, saat 21.00 sıralarında beraberlerinde bulunan ve henüz tespit edilemeyen 4 şahısla birlikte, U.N.E.’nin ikametgahına gidip, adı edilenin elleriyle yüzüne tokat vurup darp edip, bir adet dizüstü bilgisayar ve iki adet cep telefonunu zorla aldıktan sonra, zanlılardan D.D.B.’nin hesabına bin 990 TL havale yapmasını sağladıktan sonra, laptop ve cep telefonlarının birini iade ettiğini söyledi.


banner134
Mustafa Çebi, ayrıca, zanlıların, 1 Mart 2021’de, DD.B.’nin ikametgahına gelmesini sağladıkları müştekiyi, rızası dışında zorla alıkoyduktan sonra adı edileni yüz üstü yere yatırıp, bacaklarına sert bir cisimle vurduklarını ve O.O.E.’nin hesabına bin 400 TL ve Nijerya Bankası’ndan da 100 bin Nijerya Nayrası (bin 923 TL) havale yapmasını sağladığını anlattı.


Müşteki U.N.E.’ye “Polise gidersen seni öldürürüz​“ diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunan zanlıların, 2 Mart’ta polise yapılan şikayet üzerine tespit edilip tutuklandıklarını kaydetti.


Her üç zanlının da ülkede izinsiz olduğunu tespit eden tanık polis, meseleyle ilgili aradığı 4 kişinin daha bulunduğuna dikkat çekti ve ağır ceza kapsamındaki ciddi ve vahim suçlarla ilgili soruşturmasını salimen yürütebilmek için C.G.İ., ve D.D.B.’nin aleyhine 7 gün, E.R.A.’nın aleyhine ise 3 gün tutukluluk emri talep etti.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına vurgu yaptıktan sonra polisin her iki talebini uygun ve adil bularak istenen tutukluluk emirlerini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75