banner6

Soygun zanlıları cezaevine gönderildi

banner37

Kendileriyle barışmayan kişiyi darp edip soyduktan sonra kaçırarak hastane önüne bırakan 3 zanlının ülkede kaçak olduğu da belirlendi

Soygun zanlıları cezaevine gönderildi
banner90
banner99

   Barışma tekliflerini kabul etmeyen kişiyi ciddi şekilde darp edip, parasını, cep telefonu zorla aldıktan sonra Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi önüne bırakarak kaçan üç zanlının ülkede kaçak olarak kaldıkları da belirlendi. P.A.O., I.Y.Y. ve B.A. isimli zanlılar dün teminat amaçlı olarak çıkarıldıkları mahkeme tarafından yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, huzurda bulunan zanlıların 2 Mart 2023 tarihinde saat 23.30 raddelerinde Ortaköy’de, Lefkoşa Devlet Hastanesi arkasında bulunan bir apartmanda müşteki Anthony Martins Idaudu’nun ikametgahına kendileri ile barışmak istemediği gerekçesiyle gidip, ikametgahın yatak odası içerisinde konuştukları bir esnada aralarında çıkan tartışma sonucu müştekinin vücudunun muhtelif yerlerine ellerli ve ayakları ile gelişi güzel vurup ciddi bir şekilde darp ettiklerini belirtti.

   Zanlıların yatak üzerinde duran 5000 TL nakit parayı ve 1450 USD değerindeki Iphone 13 pro max marka cep telefonunu alıp soygun suçunu işlediklerini kaydeden Ergüleç, Idaudu’yu zorla evden çıkartıp yürüyerek, Lefkoşa Devlet Hastanesi önüne götürtüp bırakarak zorla adam kaçırma suçunu işlediklerini, daha sonra ise gelen taksiye binerek uzaklaştıklarını söyledi.

   Yapılan şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlıların tespit edilerek tutuklandığını belirten Ergüleç, mesele ile ilgili soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların gönüllü ifade verip suçlarını itiraf ettiğini, ayrıca yapılan muhaceret kontrolünde ülkede kaçak olarak bulunduklarını söyleyerek davalarında hazır olmaları maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlıların yasal statülerinide dikkate alarak davalarında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 2 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak ceza evinde beklemelerine emir verdi. (KAMALI HABER)

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2023, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104