banner6

Soyguncu 4 yıl hapis yatacak

banner37

Erdemli’de, 79 yaşındaki Nermin Hasdağ’ın evine girerek, tornavidayı boğazına dayadıktan sonra taktığı altınları ve evinde bulundurduğu 7 bin 400 TL’sini çalan 24 yaşındaki Yunus Emre Bebek, suçlu bulundu

Soyguncu 4 yıl hapis yatacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Erdemli’de, 6 ay önce 79 yaşındaki Nermin Hasdağ’ın evine gece yarısı girerek, yatağında uyuyan kadının üzerindeki ziynet eşyaları ile dolabındaki 7 bin 400 TL nakit parasını çalan ve kadını ölümle tehdit eden 24 yaşındaki Yunus Emre Bebek, 4 yıl hapis cezası aldı.

Bebek, 15 Ekim’de saat 01.00’de Erdemli’de Nermin Hasdağ’a ait ikametgahın kapısını hasar yapmadan tekme atarak açıp, içeriye girmiş, ikametgahın yatak odasında yatan müştekinin ağzını eli ile kapatıp, üzerinde bulunan iki adet yüzük, bir adet kolye ve küpeleri almıştı.

Soyguncu, Nermin Hasdağ’ın elbise dolabında bulunan 7 bin TL ve cüzdanındaki 400 TL’yi çalıp, “Bu olayı birine bildirirsen, seni öldürürüz. Seni bu çubukla deşeriz” diyerek, şiddet tehdidinde bulunmuştu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Soygun”, “Şiddet tehdidi”, “Geceleyin ev açma”, “Tecavüzkâr alet taşıma” ve “Darp”  suçlamalarıyla itham edilen Bebek, tüm suçlamaları kabul etmişti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin ve sanığın avukatı hazır bulundu.

Başkan Fadıl Aksun, sanığı kendi beyanı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Sanığın işlediği suçların arasındaki en vahim suçun “Soygun” olduğunu belirterek, Anayasa’ya göre herkesin barış, huzur ve güven içinde yaşama hakkı olduğuna işaret eden Aksun, soygun, sirkat ve hırsızlık suçlarının, son 10 yıl içinde 7 kez Ağır Ceza Mahkemeleri’nin gündemini en çok meşgul eden ikinci suç türünü oluşturduğuna vurgu yaptı.

Sanık Yunus Emre Bebek’in olay anında taşıdığı ve müştekinin boynuna dayadığı tornavidayı “saldırı silahı” olarak değerlendirdiklerine vurgu yapan Aksun, sanığın konu suçu geceleyin bir ikametgah içinde, yaşı oldukça büyük bir kişiye karşı işlemesi, saldırı silahı kullanmasını, fiziki şiddet kullanmasını, şiddet tehdidinde bulunmasını, amacında başarılı olmasını, müştekinin sadece paralarını değil, üzerindeki altınları da almasını, 10 bin 800 TL değerinde bir soygun gerçekleştirmesini, yüzünü gizlemesini, öldürmekle tehdit etmesini aleyhine değerlendirdiklerine dikkat çekti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususları değerlendiren Başkan Fadıl Aksun, sanığa oybirliği ile 4 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104