Soygundan aranıyordu, uyuşturucudan tutuklandı

banner37

Gazimağusa’da meydana gelen silahlı soygun meselesinden aranan Nawfal El Ouenjli’nin kız arkadaşı Negin Rahmani’nin Girne’deki evinde arama yapan polis, 2 gram Hintkeneviri buldu

Soygundan aranıyordu, uyuşturucudan tutuklandı
banner8

Gazimağusa’da 13 Ekim’de meydana gelen silahlı soygun olayının zanlısı olarak aranan İranlı Nawfal El Ouenjli’nin kız arkadaşı Negin Rahmani’nin Girne’deki evinde önceki gün arama yapan polis 2 gram Hintkeneviri buldu. Üniversite öğrencisi olduğu bildirilen ve tutuklanan 21 yaşındaki İranlı Negin Rahmani’nin söz konusu uyuşturucunun erkek arkadaşına ait olduğunu söylemesi üzerine Nawfal El Ouenjli de tespit edilerek tutuklandı.


İki sevgili dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Mahkemede meseleyle ilgili yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Murat Döşenci, 16 Ekim 2020 tarihinde saat 14.50 raddelerinde,13 Ekim 2020 tarihinde Gazimağusa’da meydana gelen ‘Silahlı soygun’ meselesi ile ilgili olarak aranmakta olan Nawfal El Ouenjli’nin kız arkadaşı Negin Rahmani’nin ikametgâhında mahkeme emri ile yapılan aramada; ikametgâhın yatak odasında şeffaf naylona sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını ve zanlı Rahmani’nin suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi.


Döşenci, zanlının tutuklanmasının ardından yapılan sorgusunda ve vermiş olduğu gönüllü ifadesinde söz konusu uyuşturucu maddenin zanlı Nawfal El Ouenjli’nin olduğunu söylediğini belirtti.


Zanlı Nawfal El Ouenjli’nin de tespit edilerek tutuklandığını ve zanlının henüz bir beyanda bulunmadığını mahkemeye aktaran Döşenci, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75