Soygundan sonra borçlarını kapattı

banner37

Bektaş Gıda Pazarı’na ait tahsilât aracının soyulması olayıyla ilgili yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, marketin kasabı Şemsettin Yalçın’ın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Soygundan sonra borçlarını kapattı
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Bektaş Gıda Pazarı’na ait tahsilât aracının soyulması olayıyla ilgili yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, soyguncuların içerideki bağlantısı olduğu iddia edilen Bektaş Gıda Pazarı’nda kasap olarak çalışan Şemsettin Yalçın, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve aleyhinde 5 günlük ek tutukluluk süresi alındı.

Zanlı Şemsettin Yalçın’ın soygun olayından önce piyasaya çok borcu olduğunun öğrenildiğine dikkat çeken polis, soygun olayından kısa süre sonra zanlının 15 bin TL’lik borcunu kapattığının ortaya çıktığını ifade ederek bu durumun araştırılacağını söyledi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Metin Düzener’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Şemsettin Yalçın’ın 24 Eylül günü Girne’de meydana gelen soygun olayıyla bağlantısı olduğu suçlamasıyla tutuklandığını belirten polis çavuşu Metin Düzener, zanlı Yalçın’ın olay günü, meseleyle bağlantılı olarak halen aranmakta olan bir şahsı telefonla aradığının tespit edildiğini anımsattı.

banner134
Müştekiyle ayaküstü sohbet etti

Alınan bir günlük tutukluluk süresinde 8 kişiden ifade alındığını, Bektaş Gıda Pazarı’da dâhil birçok kamera görüntüsünün incelendiğini ifade eden Düzener, olay günü müşteki Mehmet Ali Güngörmüş marketten ayrılmadan önce zanlının müşteki ile ayaküstü sohbet ettiğini ve müşteki marketten hareket eder etmez zanlının telefonla birisini aradığının kamera görüntülerinden tespit edildiğini açıkladı.

Zanlının olay günü yaptığı tüm telefon görüşmelerinin cihazdan silindiğini dile getiren Metin Düzener, yapılan incelemeler neticesinde zanlının telefon görüşmesi yaptığı kişiler ile soygun zanlıları Serkan Bilir ve Ahmet Sarıkılıç’ın telefon görüşmesi yaptığı kişilerin aynı kişiler olduğunun tespit edildiğini vurguladı.

Telefon dökümleri detaylı incelenecek

Söz konusu telefon görüşmesinin soyulan market tahsildarı Mehmet Ali Güngörmüş’ün işyerinden çıkış yaptığı dakikalarda gerçekleştiğine dikkat çeken Metin Düzener, meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini, suça bağlantılı bir şahsın halen arandığını, kamera görüntülerinin ve zanlının telefon dökümlerinin incelenmesi gerektiğini ifade ederek Şemsettin Yalçın’ın tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 5 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75