banner6

Soygunu yapan aranıyor, ev arkadaşı sorgulanıyor

banner37

Alacağı olduğu gerekçesiyle E.O.S.’yi ciddi şekilde darp ederek, cep telefonu ve pasaportunu çalan E.N., her yerde aranırken, çalınan eşyaların bulunduğu evde kalan G.R.M., tutuklandı

Soygunu yapan aranıyor, ev arkadaşı sorgulanıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
 


Lefkoşa’da, alacak-verecek meselesi yüzünden E.O.S.’yi ciddi şekilde darp eden ve üzerindeki cep telefonu ile pasaportunu çalan E.N., polis tarafından her yerde aranırken, çalınan cep telefonu ve pasaportun bulunduğu evde kalan G.R.M., isimli kişi tutuklandı.

banner134


‘Soygun’ ve ‘Darp’ meseleleriyle ilgili tutuklanan G.R.M., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.


Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlı G.R.M.’nin 29.07.2021 tarihinde, meydana gelen ‘Soygun’ ve ‘Darp’ suçlarından methaldar olduğunu belirtti.


Sevinç, 29 Temmuz akşamı, saat 23.30 raddelerinde, Lefkoşa’da henüz tespit edilemeyen bir adreste Lefkoşa’da sakin E.N.’nin, aralarında bulunan alacak verecek meselesi yüzünden Lefkoşa’da sakin E.O.S.’nin vücudunun muhtelif yerlerine yumruk atıp, ciddi bir şekilde darp ettikten sonra adı edilenin üzerinde bulunan I-phone marka cep telefonunu ve adına ısdar olan Nijerya pasaportunu zor kullanarak alıp soygun suçunu işlediğine vurgu yaptı.


Polis memuru Kazım Sevinç, çalınan telefon ve pasaportun, aranan şahıs ile aynı adreste ikamet eden zanlı G.R.M.’nin evinde bulunarak emare alındığını ve zanlının da tutuklandığını belirtti.


Meselenin ciddiyetine dikkat çekerek E.N.’nin arandığını belirten Sevinç, zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88