Soygunu yapanlar halen bulunamadı

banner37

Soygun suçuyla tutuklanan G.R.M., cezaevine gönderilirken, kaçak olduğu tespit edilen soygun mağduru  E.O.S. de tutuklandı ve o da cezaevine gitti

Soygunu yapanlar halen bulunamadı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
Lefkoşa’da, alacak-verecek meselesi yüzünden E.O.S.’yi kaçırarak ciddi şekilde darp ettikten sonra üzerindeki cep telefonu ve pasaportunu, kaldığı yurt odasından ise 600 Euro parasını çalan E.N. ile iki suç ortağı, polis tarafından her yerde aranırken, çalınan cep telefonu ve pasaportun bulunduğu evde kalan G.R.M., isimli kişi yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Polis, meselede soygun mağduru E.O.S.’nin kaçak olduğunu tespit edip, tutukladı ve dün çıkarıldığı mahkeme tarafından yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

banner134

G.R.M., ‘Soygun’ ve ‘Darp’ meselelerinden yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, zanlı E.O.S “KKTC’de izinsiz ikamet etmek” suçuyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Soygun olayıyla ilgili mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Süleyman Açıkada, zanlı G.R.M.’nin 29.07.2021 tarihinde, meydana gelen ‘Soygun’ ve ‘Darp’ suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Açıkada, 29 Temmuz akşamı, saat 23.30 raddelerinde, Lefkoşa’da henüz tespit edilemeyen bir adreste Lefkoşa’da sakin E.N.’nin, aralarında bulunan alacak verecek meselesi yüzünden Lefkoşa’da sakin E.O.S.’nin vücudunun muhtelif yerlerine yumruk atıp, ciddi bir şekilde darp ettikten sonra adı edilenin üzerinde bulunan I-phone marka cep telefonunu ve adına ısdar olan Nijerya pasaportunu zor kullanarak alıp soygun suçunu işlediğine vurgu yaptı.

Açıkada, zanlı E.N. ile kendisi gibi aranan iki suç ortağının taksiyle E.O.S.’yi zorla Girne’de kaldığı adrese götürüp, odasındaki 600 Euro’yu alarak, soygun suçunu işlediklerinin tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Süleyman Açıkada, çalınan telefon ve pasaportun, aranan şahıs ile aynı adreste ikamet eden zanlı G.R.M.’nin evinde bulunarak emare alındığını ve zanlının da tutuklandığını belirtti.

Meselenin ciddiyetine ve aranan üç kişi daha olduğuna dikkat çeken Açıkada, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Soygun mağduru tutuklandı

Soygun mağduru olan ve ülkede kaçak kaldığı belirlenen E.O.S. isimli zanlı da dün ayrıca mahkemeye çıkarıldı. E.O.S. ile ilgili olguları ve talebi ise mahkemeye polis memuru İbrahim Toz aktardı.

Polis memuru İbrahim Toz, 30.07.2021 tarihinde saat 08.30’da Lefkoşa Adli Şube’de ‘Soygun’ ve ‘Ciddi darp’ meselesiyle ilgili şikayetçi olarak bulunan E.O.S’nin pasaportunda yapılan muhaceret kontrolünde 10.06.2021 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz bulunduğunun tespit edildiğini belirtti.

Zanlının 60 gün süreyle ön izinle geldiğini ve 60 gün süre içerisinde hiçbir okula başvuru yapmadığı söyleyen Toz, İçişleri Muhaceret sisteminde hiçbir şekilde kaydının bulunmadığının tespit edildiğini kaydetti.

Toz, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, suçların ciddiyetine vurgu yapıp, G.R.M.’nin 45 gün, E.O.S’nin ise 40 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

F
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88