banner6

Soygunu yapan üç kişi aranıyor

banner37

Alacağı olduğu gerekçesiyle E.O.S.’yi kaçırıp, ciddi şekilde darp ederek, cep telefonunu, pasaportunu ve 600 Euro’sunu çalan E.N. ile iki suç ortağı her yerde aranırken, çalınan eşyaların bulunduğu evde kalan G.R.M.’nin tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

Soygunu yapan üç kişi aranıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
Lefkoşa’da, alacak-verecek meselesi yüzünden E.O.S.’yi kaçırarak ciddi şekilde darp ettikten sonra üzerindeki cep telefonu ve pasaportunu, kaldığı yurt odasından ise 600 Euro parasını çalan E.N. ile iki suç ortağı, polis tarafından her yerde aranırken, çalınan cep telefonu ve pasaportun bulunduğu evde kalan G.R.M., isimli kişinin tutukluluk süresi ise 8 gün daha uzatıldı.

‘Soygun’ ve ‘Darp’ meseleleriyle ilgili tutuklanan G.R.M., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Süleyman Açıkada, zanlı G.R.M.’nin 29.07.2021 tarihinde, meydana gelen ‘Soygun’ ve ‘Darp’ suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Açıkada, 29 Temmuz akşamı, saat 23.30 raddelerinde, Lefkoşa’da henüz tespit edilemeyen bir adreste Lefkoşa’da sakin E.N.’nin, aralarında bulunan alacak verecek meselesi yüzünden Lefkoşa’da sakin E.O.S.’nin vücudunun muhtelif yerlerine yumruk atıp, ciddi bir şekilde darp ettikten sonra adı edilenin üzerinde bulunan I-phone marka cep telefonunu ve adına ısdar olan Nijerya pasaportunu zor kullanarak alıp soygun suçunu işlediğine vurgu yaptı.

Açıkada, zanlı E.N. ile kendisi gibi aranan iki suç ortağının taksiyle E.O.S.’yi zorla Girne’de kaldığı adrese götürüp, odasındaki 600 Euro’yu alarak, soygun suçunu işlediklerinin tespit edildiğini kaydetti.

banner134

Polis memuru Süleyman Açıkada, çalınan telefon ve pasaportun, aranan şahıs ile aynı adreste ikamet eden zanlı G.R.M.’nin evinde bulunarak emare alındığını ve zanlının da tutuklandığını belirtti.

Meselenin ciddiyetine ve aranan üç kişi daha olduğuna dikkat çeken Açıkada, zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88