banner6

Soygunun üçüncü zanlısı halen bulunamadı

banner37

Soygunun üçüncü zanlısı halen bulunamadı
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Haspolat’ta geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen soygun olayıyla ilgili tutuklanan U.G.I. ve U.C.N.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı. Polis, olaya karışan üçüncü zanlının ise halen bulunamadığını belirtti.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, Lefkoşa’nın Haspolat bölgesinde, 16 Mayıs 2022 tarihinde, saat 17.00 raddelerinde zanlılar U.G.I. ve U.C.N. ile henüz ismi tespit edilemeyen bir erkek şahsın A.H.B. ve O.D.S.’nin evine zorla girip mülke tecavüz suçunu işlediğini belirterek, zanlıların A.H.B.’ye ait bir adet Dell marka laptop, bir adet I Phone marka cep telefonu, gri renk erkek cüzdanı, içerisinde bulunan 200 Euro nakit para ve KC 833 plakalı Hyundai Getz marka araca ait koçan, muayene, seyrüsefer ve sigorta belgelerini sirkat ettiğini kaydetti.

   Kuşak, zanlıların söz konusu malları sirkat ettikleri sırada kendilerini engellemeye çalışan O.D.S.’yi itekleyerek fiili şiddet kullandıklarını ve soygun suçunu işledikleri dile getirdi.

   Karakolda zanlı U.C.N.’nin üzerinde yapılan arama sonucu arka cebinde sirkat edilen KC 833 plakalı Hyundai Getz marka aracın koçan, muayene, seyrüsefer ve sigorta belgeleri ile gri renk erkek cüzdanının bulunduğunu ifade eden Kuşak, tespit edilen bu malların emare olarak alındığını vurguladı.

   Kuşak, soruşturmanın yeni başladığına ve aranmakta olan emareler ile bir şahsın söz konusu olduğuna işaret ederek, serbest kalmaları halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimallerinin bulunması nedeniyle zanlıların aleyhine 7 gün tutukluluk emri talep etti.

   Huzurunda verilen şehadeti değerlendiren Yargıç Jale D. Ergüden, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104