banner6

Söz verdiklerimizin tümünü yapacağız

banner37

Başbakan Üstel KIBRIS’a konuştu: Söz verdiklerimizin tümünü yapacağız

Söz verdiklerimizin tümünü yapacağız
banner150

banner150

banner99

KIBRIS GAZETESİ

“KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN EKONOMİ”…

KIBRIS’a konuşan Başbakan Ünal Üstel gerek asgari ücret gerekse kamu çalışanları ile emeklilerin maaşları konusunda verdikleri sözleri tuttuklarını, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni, Anavatan Türkiye’nin de desteği ile kalkınmış, kendi ayakları üzerinde duran ekonomik yapıya sahip bir Devlet yapmaya kararlı olduklarını vurguladı.

“İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ ÜLKEDE KAOS OLMADI”…

“Belediyeler Değişiklik Yasası geçti ve muhalefetin iddia ettiği gibi ülkede kaos olmadı. Tam tersine tüm belediyelere halka daha iyi hizmet verebilme konusunda bir umut bir heyecan geldi” diyen Başbakan Üstel, bu yasayı diğer yasalar ve icraatların takip edeceğini söyledi. “Yapacak çok işimiz var” ifadesini kullanan Başbakan Üstel, yakında bununla ilgili basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı.

   Başbakan Ünal Üstel gerek asgari ücret gerekse kamu çalışanları ile emeklilerin maaşları konusunda verdikleri sözleri tuttuklarını, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni, Anavatan Türkiye’nin de desteği ile kalkınmış, kendi ayakları üzerinde duran ekonomik yapıya sahip bir Devlet yapmaya kararlı olduklarını vurguladı.

   2023 Mali Yılı matrah dilimleri ile ilgili Bakanlar Kurulu kararının resmi gazetede yayınlanmasının ardından KIBRIS’ın bir sorusunu yanıtlayan Başbakan Üstel şunları kaydetti:

   “Halkımıza ne söz vermişsek tutacağız. Bunun gayreti içindeyiz. Halkımızı yüksek enflasyon karşısında korumak, ister özel ister kamuda olsunlar çalışanlarımızın gelirlerini artırmak gayesindeydik ve gerek asgari ücretin belirlenmesi gerekse kamu çalışanları ile emeklilerinin maaşlarının saptanmasında bu anlayışla hareket ettik.

   Yine söz verdiğimiz üzere, vergi matrahlarında yapılan son düzenleme ile alt baremlerde olan çalışanlarımıza daha fazla, üst baremlerde olanlara daha az artış veriyoruz.

   Ben bu görevi aldığımdan beridir ısrarla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni, Anavatan Türkiye’nin de desteği ile kalkınmış, kendi ayakları üzerinde duran ekonomik yapıya sahip bir Devlet yapmaya kararlı olduğumuzu, bunu başaracağımıza yürekten inandığımı söylüyorum.

   Belediyeler Değişiklik Yasası geçti ve muhalefetin iddia ettiği gibi ülkede kaos olmadı. Tam tersine tüm belediyelere halka daha iyi hizmet verebilme konusunda bir umut bir heyecan geldi.

   Bu yasayı diğer yasalar ve icraatlarımız takip edecektir.

   Elektrik sorununa köklü çözüm bulacağız, kara yollarımız tamamlanacak, yeni hava limanımız açılacak, hava ve deniz ulaşımında yaşanan sıkıntılar aşılacak, özel sektörün önü açılacak ve yatırımlar desteklenecek, tarımsal üretim için daha iyi koşullar yaratılacak, sosyal konut yapımı başlıca görevlerimizden biri olacak.

   Yapacak çok işimiz var. Yakında bir basın toplantısı ile bunları halkımızla paylaşacağız.”

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2023, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104